Cloud Station Serwer + Android 8.0

ODPOWIEDZ
jarczew777
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 22, 2018 8:20 pm

Cloud Station Serwer + Android 8.0

Post autor: jarczew777 »

Witam

Mam problem z robieniem backup z telefonu na Synology Ds. 218. Chodzi dokładnie o backaup zdjęć znajdujących się na karcie pamięci telefonu.
Mam Samsung Galaxy S8 Plus z Androidem 8.0.
Nie mogę ustawić aby sporządzać backup dowolnego folderu na karcie pamięci (np. z głównego katalogu) tylko z jednego jedynego na karcie pamięci tj (karta pamięci/android /data/Synology.dscloud/). Wyskakuje komunikat odnośnie tego, iż w Android 4.0 właśnie tylko w tym katalogu można robić backup.

Jak naprawić ten błąd. Jest to bardzo uciążliwe, gdyż w tej lokalizacji żadna galeria program w telefonie nie widzi zdjęć zawartości w nim zawartej.

Podkreślę na wszelki wypadek, iż nie mam Androida 4.0 :-)
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Cloud Station Serwer + Android 8.0

Post autor: Przemuss »

O ile mnie pamięć nie myli to DScloud nie obsługuje kart SD.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 192
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Cloud Station Serwer + Android 8.0

Post autor: wlodekh »

Robię backup zdjęć z karty telefonu na DS za pomocą DS File, w ustawieniach można wybrać lokalizacje (skąd, dokąd), wszystko robi się automatycznie jak jestem na WiFi. Polecam spróbować DS File zamiast DS Cloud. To oczywiście ominięcie problemu, ale zawsze coś.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cloud Station Serwer + Android 8.0

Post autor: Zoltar »

Przemuss pisze: pn kwie 23, 2018 8:00 am O ile mnie pamięć nie myli to DScloud nie obsługuje kart SD.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
DSCloud obsługuje karty SD. Dotyczy to określonego katalogu i tego akurat nie da się zmienić (to "wina" Androida).
Obawiam się, że autor dosyć nieprecyzyjnie opisał swój problem - czy na pewno chodzi o backup zdjęć przy użyciu DS Cloud? A nie lepiej bezpośrednio z DS Photo lub DS File?
jarczew777
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 22, 2018 8:20 pm

Re: Cloud Station Serwer + Android 8.0

Post autor: jarczew777 »

Zdjęcia to tylko jeden z elementów do backupowania z Karty SD. W którym programie mogę wskazać konkretny dowolny katalog z karty SD który będzie kopiowany na Synology

W DS file nie mogę wybrać katalogu przy włączeniu backup. Owszem jest pozycja "wybierz folder" i pisze "utwórz kopie zapasową wszystkich folderów", ale nie jest on aktywny tzn nie mogę tam nic zmienić :-(

Jak najproście wykonać taki bakcup z karty pamięci (dowolnego katalogu z zawartością)

Przepraszam za małą precyzję, ale jest to pierwsze moje zektnięcie z serwerem Synology oraz z samym pojęciem robienia kopii zapasowych na takim serwerze.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cloud Station Serwer + Android 8.0

Post autor: Zoltar »

@jarczew777 zwróć uwagę że Synology nie ma żadnej apki na Androida czy też ogólnie rozumianej funkcjonalności backupu telefonu. Owszem, są możliwości backupowania poszczególnych elementów na telefonie (zdjęcia, kontakty, kalendarz) ale nie ma czegoś takiego jak backup danych na telefonie (a przynajmniej ja czegoś takiego nie znam). Pamiętaj że DS Cloud to nie jest de facto backup a jedynie synchronizacja danych między wskazanym katalogiem NASa i wskazanymi (ale nie wszystkimi) katalogami na telefonie. Pewne ograniczenia nakłada też sam Android.
magott
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 8:37 pm

Re: Cloud Station Serwer + Android 8.0

Post autor: magott »

wlodekh pisze: pn kwie 23, 2018 10:51 am Robię backup zdjęć z karty telefonu na DS za pomocą DS File, w ustawieniach można wybrać lokalizacje (skąd, dokąd), wszystko robi się automatycznie jak jestem na WiFi. Polecam spróbować DS File zamiast DS Cloud.
Możesz napisać jak to zrobić? Powiedzmy chcę robić backup jednego folderu z telefonu na Synology - gdzie ustawić skąd dokąd ma kopiować i jak ustawić automatyczną synchronizację po wifi? Co by wszystkie pliki które dodamy do folderu automatycznie lądowały na Synology?
SYNOLOGY DS 1821+
DSM 7.1.1-42962 Update 3
32 GB ram
3 x 12 TB - WD121KRYZ GOLD - SHR magazyn danych
2 x 500 GB - MZ-V8V500BW - read/write SSD cache
APC BX950MI-FR
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 192
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Cloud Station Serwer + Android 8.0

Post autor: wlodekh »

Pamiętaj, że pisałem o kopii zdjęć. W telefonie w ustawieniach aparatu mam włączone zapisywanie zdjęć na karcie SD. W DS File w "Kopia zapasowa zdjęć" wybieram skąd ma się kopiować (domyślnie z folderu zdjęć na karcie SD) i dokąd (wybrałem mój katalog home). Intuicyjnie się to ustawia, opis jest tutaj. W informacjach logowania wpisałem sobie zewnętrzny adres (DDNS + port), ale można użyć QuickConnect.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
ODPOWIEDZ