Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: SnejX »

Witajcie
Mam do Was pytanie, ponieważ ja rozwiązałem to u siebie innymi sposobami, dlatego poradźcie.

Opis sytuacji.
Mała firma, 3 komputery (które trzeba backupować), 1x Win10, 2x Win7. Na kompach programy księgowe, narzędziowe, projektowe itp.

Zadanie.
Backup ważnych danych z tych komputerów.

W tej chwili backup jest robiony na dysk zew. ale nie jest to optymalne rozwiązanie.
Komputery są wpięte do switcha, chcę dokupić DS21X-j. Mocniejszy mi nie potrzebny.

Chciałbym aby backup był automatyczny lub ew. ręczny, uruchamiany z konkretnego komputera. Mozę być na bieżąco, może być w odstępach czasu, a nawet uruchamiany ręcznie jeśli pracownik tak uzna. Mile widziane wersjonowanie ale niekoniecznie. Backupowane muszą być konkretne foldery.

Aplikacje na komputerach - najlepiej wszystko od Synology.

Macie jakieś doświadczenia w takim lub podobnym przypadku?
Ostatnio zmieniony pn mar 19, 2018 6:46 pm przez SnejX, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: Przemuss »

Osobiście do tego celu używam oprogramowania Cobian Backup. Ustawiony jest harmonogram kiedy ma się wykonać i po sprawie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: SnejX »

dzięki,
Tak jak napisałem, ja u siebie robię to inaczej :) bo używam SyncBack. Ale ja sobie radzę i mam to pod kontrolą.
A tam chce zrobić dobrze i jak najbardziej automatycznie, nie ma tam informatyka tylko ludzie znający się na swojej pracy..
Nie che mieć telefonów co chwila :D albo się mega zdziwić jeśli za jakiś czas okaże się, że nie ma z czego odzyskiwać bo "ktoś myślał, że to samo się robi" itp.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: WILU »

ja zawsze polecam programik Dsynchronize
darmowy, nie śmieci w rejestrze i co najważniejsze, super konfigurowalny. oczywiście jest wersjonowanie, można go uruchomić jako usługę.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: SnejX »

Dzięki, popatrzę na oba. Są darmowe również do użytku w firmach.

Ale powiem Wam, że liczyłem na jakieś wskazówki w stylu Cloud Station Backup czy inne tam Synology-owe wynalazki.
Czyżby nikt tego nie używał?
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: WILU »

SnejX pisze: ndz mar 18, 2018 1:42 pm Ale powiem Wam, że liczyłem na jakieś wskazówki w stylu Cloud Station Backup czy inne tam Synology-owe wynalazki.
Czyżby nikt tego nie używał?
powiem szczerze, że nigdy do mnie nie trafiało całe to "chmurowe szaleństwo" (jak słyszę chmura to mnie mdli :oops: ). ja to wolę robić "starą szkołą" - niewielki, ale zaawansowany program (czytaj Dsynchronize :geek: ) i katalog na serwerze.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: SnejX »

@WILU
ja jestem tego samego zdania, żadna chmura komercyjna do mnie nie przemawia. Dlatego mam swój własny NAS.

A co do tematu. Te dane nie maja się backupować w chmurze, choć te pewnie kwestia nazewnictwa. Komputery w Lanie mają się backupować na NAS w Lanie.
A Cloud Station Backup to (jeśli dobrze czytam) aplikacja na windowsa do backupowania danych na NAS.
Awatar użytkownika
balagaan
Amator
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:04 pm

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: balagaan »

Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology
Awatar użytkownika
Krzys
Trochę Wie
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 16, 2017 8:26 pm

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: Krzys »

SnejX pisze: ndz mar 18, 2018 1:42 pm

Ale powiem Wam, że liczyłem na jakieś wskazówki w stylu Cloud Station Backup czy inne tam Synology-owe wynalazki.
Czyżby nikt tego nie używał?
Ja używam Cloud Station serwer + beckup i w sumie co mogę powiedzieć.. działa. Nie mam odniesienia do innego oprogramowania więc ciężko mi tu coś porównać.

Problemy jakie zauważyłem. Nie zawsze usunięty plik zostanie także usunięty z kopi na synku, czasami występują problemy z dostępem do dużych plików gdy aplikacja CSB nad nim pracuje, usuniecie samemu plików w kopii powoduje rozwaleniem się synchronizacji i trzeba wszystko stawiać na nowo, aplikacja cały czas działa w tle i albo ja jestem ślepy albo nie ma harmonogramu.
DS214Play + 2x Toshiba E300 3TB
DS916+ (8GB) + 4x WD RED 4TB
Fixer
Trochę Wie
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 13, 2017 10:46 am

Re: Jak najlepiej zrobić backup 3 komputerów?

Post autor: Fixer »

z płatnych mogę Ci polecić KLS Backup
https://www.kls-soft.com/klsbackup/
http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików
ODPOWIEDZ