Przerwa w zasilaniu podczas działania HyperBackup

ODPOWIEDZ
mszwalkiewicz
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 08, 2018 12:59 pm

Przerwa w zasilaniu podczas działania HyperBackup

Post autor: mszwalkiewicz »

Cześć,

backupuję "na raty" za pomocą HyperBackup (jak mi słusznie poradziliście).

(przykład nie jest na prawdziwych datach tylko ilustruje ciąg zdażeń)

Pierwszego dnia poszedł folder 100GB, zakończył się powodzeniem.
Drugiego dnia do zakończonego zadania dodałem kolejny folder, kolejne 100GB z powodzeniem.
Trzeciego dnia do zakończonego zadania dodałem folder 200GB, uploadowało się z niego 100GB a potem miałem niestety przerwę w dostawie zasilania.

HyperBackup nie pozwala mi teraz wznowić tego zadania (które ma już 300GB wysłane z czego 200GB zostało prawidłowo na pewno uploadowane).

Z logu wynika że mam odrzucić całe zadanie (300GB) i zacząć od zera? (Screen loga w załączniku.)
Jeżeli (załóżmy) skończę już wszystko uploadować (~2TB) i podczas conocnego updateowania backupu o pare zmienionych kilobajtów strzelą mi korki to mam 2TB do wyrzucenia?
nas_power_fail.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 614
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przerwa w zasilaniu podczas działania HyperBackup

Post autor: SnejX »

co to są korki?
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Przerwa w zasilaniu podczas działania HyperBackup

Post autor: WILU »

SnejX pisze: pt lut 23, 2018 5:05 pmco to są korki?
bezpieczniki.
a wracając do tematu - ten backup z 2 pierwszych dni, wykonany prawidłowo - z nim nie powinno być żadnych problemów.
backup z 3 dnia został przerwany w połowie i ten niestety trzeba będzie powtórzyć i powinno być OK.

EDIT:
jedno pytanie - te katalogi w poszczególne dni były kopiowane w ramach tego samego zadania backupu, edytowanego i modyfikowanego o kolejny dodany katalog każdego dnia? nie lepiej podzielić ten backup na kilka mniejszych zadań? (domyślam się, że robisz ten backup zdalnie i dlatego przesyłasz dane partiami).
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 614
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przerwa w zasilaniu podczas działania HyperBackup

Post autor: SnejX »

WILU pisze: pt lut 23, 2018 5:12 pm bezpieczniki
heheheh wiem, jestem po szkole elektrycznej, ale tak nam do głowy młotkiem wbijano że "nie ma czegoś takiego jak korki" i inne sentencje w tym klimacie ze nie mogłem się powstrzymać.
Ale i autorowi postu tez może się przyda wiedza, że nie ma korków są bezpieczniki, dbajmy o język polski :)

a co do wątku, to mam wrażenie że mszwalkiewicz powiększył (zmodyfikował) backup o kolejne elementy i to ciągle jest jedno zadanie. MIał100GB, dołożył drugie 100GB więc HB dokopiował różnice czyli te drugie 100GB, potem zmodyfikował backup o kolejne 100GB itd itd.
mszwalkiewicz
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 08, 2018 12:59 pm

Re: Przerwa w zasilaniu podczas działania HyperBackup

Post autor: mszwalkiewicz »

WILU pisze: pt lut 23, 2018 5:12 pm a wracając do tematu - ten backup z 2 pierwszych dni, wykonany prawidłowo - z nim nie powinno być żadnych problemów.
backup z 3 dnia został przerwany w połowie i ten niestety trzeba będzie powtórzyć i powinno być OK.
Czyli jak wejdę w zadanie i wybiorę "Odrzuć" to odrzuci tylko to co potrzeba? Bo ostatnio mi radośnie wywalił ~0,5TB (100% tego co przez ostatnie tygodnie mi się udało uploadować) zamiast częsci. Dlatego nie chciałem już eksperymentować ;).
WILU pisze: pt lut 23, 2018 5:12 pm EDIT:
jedno pytanie - te katalogi w poszczególne dni były kopiowane w ramach tego samego zadania backupu, edytowanego i modyfikowanego o kolejny dodany katalog każdego dnia? nie lepiej podzielić ten backup na kilka mniejszych zadań? (domyślam się, że robisz ten backup zdalnie i dlatego przesyłasz dane partiami).
Przesyłam dane a następnie rozszerzam zakres backupu o kolejne katalogi bo docelowo chcę cały "główny" backupować. Ustawienie paru zadań by było łatwiejsze ale generują się co pare dni nowe katalogi z danymi (zdjęcia z różnych projektów) więc musiałbym je ręcznie uwzględniać zawsze. Planowałem docelowo posiadać tylko 2 zadania: "Gotowe" i "W obróbce" które łapią wszystko w odpowiadających katalogach.

P.S. próbowałem mailowy support ale wklejają gotowe formułki i ignorują dalsze pytania :|

EDIT: te przesyłanie na raty to nie mój pomysł tylko to co poradził mi tutaj viewtopic.php?f=9&t=1226 po tym jak ostatnim razem mi zaorało zdalny backup.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Przerwa w zasilaniu podczas działania HyperBackup

Post autor: WILU »

mszwalkiewicz pisze: pt lut 23, 2018 7:45 pm P.S. próbowałem mailowy support ale wklejają gotowe formułki i ignorują dalsze pytania :|
zanim coś mądrego wpadnie mi do głowy, czytałeś może ten artykuł bazy wiedzy?
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... kup_create
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
ODPOWIEDZ