ustawienia RAID1 dla dokupionego dysku

ODPOWIEDZ
supian
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 16, 2018 5:11 pm

ustawienia RAID1 dla dokupionego dysku

Post autor: supian »

Witam,
mam DS216J z jednym dyskiem 2TB , po instalacji wszystko pracuje jak trzeba i jest OK. Dzisiaj dokupiłem drugi dysk o tych samych parametrach i zamontowałem. Dysk jest widoczny w panelu sterowania ale ma status "Nie zainicjowany,normalny".
Dysk wcześniej zamontowany ma status "normalny" i opis Wolumen 1

W opcji Zarządzanie przechowywaniem mam opcje jedynie dodaj dyski do wolumenu SHR - a reszta opcji jest szara nie aktywna.

Pomoże ktoś jak zrobić aby nowo dokupiony dysk był jako RAID1 ? Czy tą opcję trzeba jakoś aktywować lub zainicjować ?

Pozdr
supian
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: ustawienia RAID1 dla dokupionego dysku

Post autor: WILU »

SHR z dwoma identycznymi dyskami to RAID-1 ;)
tu masz link:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... d_RAID_SHR
przewiń na sam koniec, jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
supian
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 16, 2018 5:11 pm

Re: ustawienia RAID1 dla dokupionego dysku

Post autor: supian »

Witam,

zrobiłem tak jak poleciłeś i teraz wykonuje mi się w statusie : Powiększanie.

To jak mam ustawić w opcjach aby był RAID1 , nie chce większej pojemności dysku ale chce mieć dysk lustrzany
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: ustawienia RAID1 dla dokupionego dysku

Post autor: WILU »

pozwól operacji dojść do końca - ten dysk powinien stać się częścią SHR, z jednym dyskiem nadmiarowym.
wg pomocy DSM:
W przypadku wolumenu SHR obejmującego jeden dysk pojemność pamięci masowej zostanie rozszerzona jedynie po dodaniu dwóch lub więcej dysków.
jak chcesz zamiast SHR mieć RAID-1 (choć przy dwóch dyskach identycznych to jest to samo) to nie pozostaje nic innego jak skopiować gdzieś dane, usunąć wolumin i założyć go na nowo, wybierając "custom" zamiast "quick" w kreatorze zakładania nowego woluminu.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
ODPOWIEDZ