Synology C2 Backup - znikające dane?

ODPOWIEDZ
mszwalkiewicz
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 08, 2018 12:59 pm

Synology C2 Backup - znikające dane?

Post autor: mszwalkiewicz »

Mam od paru miesięcy konto na Synology C2 Backup, dziś rano zauważyłem, że HyperBackup przerwał wykonywanie kopii (pewnie zerwane połączenie). Zalogowałem się do panelu Synology C2 i widzę wskaźnik "Używana pamięć" leci na łeb, co pare sekund kolejne 100GB mniej i mniej i mniej. Zanim zdążyłem napisać do pomocy technicznej to zniknęło 40GB.

Czy to normalne zachowanie? Synology C2 usuwa istniejące dane jeżeli backup zostanie przerwany? Nie brzmi to na rozsądne podejście, chyba że WSZYSTKIE dane są uszkodzone... Obserwujecie na swoich kontach podobne zachowanie?
mszwalkiewicz
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 08, 2018 12:59 pm

Re: Synology C2 Backup - znikające dane?

Post autor: mszwalkiewicz »

Napisałem do nich ale jeżeli to jest "feature" a nie błąd to po prostu anuluję abonament bo to nie ma sensu. Człowiek pomyślałby że wznawianie transferu to już problem rozwiązany od dekady a tu niespodzianka :(.

Czy to jest kwestia Synology C2 Backup czy ogólnie działania HyperBackup?
mszwalkiewicz
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 08, 2018 12:59 pm

Re: Synology C2 Backup - znikające dane?

Post autor: mszwalkiewicz »

Jestem w kontakcie z supportem i dowiedziałęm się od nich tyle, że "C2 backup task should be resumable when network connection failure." ale nie chcą odpowiedzieć na pytanie czy to wznowienie backupu ma usuwać dane z przerwanego.

Jeżeli to faktycznie działanie HyperBackup to wygląda na to, że bez względu na cel (usługę do której backup wysyłam) nie dam rady zrobić backupu (bo jakoś nie widzę możliwości, żeby nieprzerwanie wysłać 1TB danych) :( . Lipa.
mszwalkiewicz
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 08, 2018 12:59 pm

Re: Synology C2 Backup - znikające dane?

Post autor: mszwalkiewicz »

Support zapętlił się wklejając mi formułkę, że potrzebują dostępu po ssh do mojego NASa żeby rozwiązać problem (chociaż ja w sumie do nich przyszedłem z pytaniami a nie problemem), więc tutaj pudło.

Spróbuję Twojej metody , chociaż takie ręczne dołączanie folderów pewnie kwartał zajmie :(. Lepsze to niż nic.

Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ