Synology DS115j problem z backupem z FTP

ODPOWIEDZ
Ziolo
Początkujący

Synology DS115j problem z backupem z FTP

Post autor: Ziolo » wt lip 17, 2018 6:44 pm

Witam
Niedawno zakupiłem serwer Synology DS115j i po wstępnej konfiguracji postanowiłem skonfigurować backup strony www na serwer nas. Oprogramowanie dostarczane przez producenta nie wspiera akurat backupu z ftp więc musiałem sobie poradzić inaczej. Znalazłem w sieci skrypt, który należy tylko dostosować do własnych potrzeb. I właśnie tutaj jest problem. Pomimo, że skrypt wygląda na prosty nie potrafię go dostosować. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją znalezioną w sieci:
1. Utworzyłem folder współdzielony o nazwie Backup. Nadałem mu dla administratora uprawnienia zapis/odczyt.
2. W Panelu sterowania w Harmonogramie zadań zaplanowałem zadanie - Skrypt zdefiniowany przez użytkownika. Nadałem mu nazwę z uprawnieniami użytkownika root, a w harmonogramie wybrałem wykonywania kopii codziennie o 08.00.
3. Zatwardziłem całość i uruchomiłem skrypt. W panelu sterowania w harmonogramie zadań jest widoczny. i niestety nic się nie dzieje. Mija godzina wykonania zadania i nic. Może błędnie zmodyfikował skrypt, który wygląda u mnie tak:

Kod: Zaznacz cały

wget -m ftp://<nazwa_uzytkownika_serwera_ftp>:<hasło_użytkownika>@<nazwa_hosta_ftp>/* -P /volume1/Backup
tar -zcvf /volume1/Backup/backup-$(date +%Y-%m-%d-%H-%M-%S).tar.gz /volume1/Backup/<nazwa_hosta_ftp>/
Korzystałem z instrukcji zamieszczonej na tej stronie https://evotec.xyz/how-to-backup-ftp-to-synology/. Ścieżka do katalogu jest prawidłowa /volume1/Backup. Nie bardzo wiem co dalej zrobić. Proszę o pomoc.

psmanek
Uczeń Mistrza

Re: Synology DS115j problem z backupem z FTP

Post autor: psmanek » śr lip 18, 2018 9:16 am

Przetestowałem u siebie. Działa. Zweryfikuj ścieżki i uprawnienia. Ewentualnie włącz SSH, zaloguj się do synka przez putty/terminal i przetestuj komendę czy działa jak należy.

Dodatkowe pytanie o login użytkownika. Jeśli jest to "login" to skrypt jest ok, ale jeśli login to "login@domena.pl" to składnia musi być inna.

j0seph
Trochę Wie

Post autor: j0seph » czw lip 19, 2018 11:51 am

Sprawdziłem z ciekawości, u mnie też skrypt działa poprawnie (serwer dedykowany, linuxpl.com),
jedynie po 2h tar/gzip zakończył pracę bez rezultatu, możliwe że za duża dla niego/cpu paczka danych - 45GB, 470k plików (w robocie bez problemu podobny skrypt obrabia paczki po 150-200GB danych, ale cpu kompletnie odmienny.)

Czy po uruchomieniu skryptu widzisz wget'a w Monitorze zasobów?
pojawia się folder: /volume1/Backup/<nazwa_hosta_ftp>/ ?
zostaje cokolwiek w logach ftp po stronie hostingu?
DS415Play | RS815 | DS115j

Ziolo
Początkujący

Post autor: Ziolo » czw lip 19, 2018 2:09 pm

Sam skrypt u mnie wygląda tak (zmieniłem dane do logowania na przykładowe)
wget -m ftp://<www.mokotow.wawa.pl.urzadr>:<55ScHy7FGy8>@<ftp-urzadr.nazwa.pl>/* -P /volume1/Backup
tar -zcvf /volume1/Backup/backup-$(date +%Y-%m-%d-%H-%M-%S).tar.gz /volume1/Backup/<ftp-urzadr.nazwa.pl>/

W Monitorze zasobów nie widzę wgeta
W folderze: /volume1/Backup/ nie pojawia się nic
W skrypcie użyłem dane potrzebne do logowania się do ftp. W TC logowanie z tymi danym działa bez zarzutu. Powyżej wstawiłem skrypt (ze zmienionymi - wymyślonymi danymi logowania) pozostawiając taki format danych jaki używam w skrypcie. Może tutaj coś jest nie tak? Ścieżka jest ok, bo sprawdzałem klikając na folder i wybierając Właściwości, a potem Lokalizacja.

psmanek
Uczeń Mistrza

Post autor: psmanek » czw lip 19, 2018 2:31 pm

Najpewniej to przez niestandardowy login. Użyj takiej składni.

wget -m --ftp-user=login@domena.pl --ftp-password=haslo ftp://domena.pl/* -P /volume1/Backup/domena.pl

adjustin
Amator

Post autor: adjustin » czw lip 19, 2018 6:43 pm

psmanek pisze:
czw lip 19, 2018 2:31 pm
Najpewniej to przez niestandardowy login. Użyj takiej składni.

wget -m --ftp-user=login@domena.pl --ftp-password=haslo ftp://domena.pl/* -P /volume1/Backup/domena.pl
Potwierdzam. kiedyś robiłem backup strony poprzez wget i był cały czas problem. Miałem akurat za bardzo udziwnione hasło ze znakami specjalnymi i nie działało.
DS116
DS718+

Fixer
Trochę Wie
Kontaktowanie:

Post autor: Fixer » sob lip 21, 2018 12:15 am

potwierdzam, znaki dolara $ podane w haśle w konsoli sprawiają problemy...
http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików

ODPOWIEDZ