jaki backup to robi ?

Witam.
Ustawiam backup i chcę uzyskać:
- pierwszy raz ma zrobić pełną kopię danego udziału.
- za każdym kolejnym razem ma sprawdzać co się zmieniło i zapisywać pliki , którę się zmieniły, ewentualnie dodały. Ma się to zapisywac w katalogach z kolejnymi datami. Dla mnie jest to backup przyrostowy , chyba że źle myślę.

Próbowałem to ustawić w USB Copy, ale on ciągle w katalogu docelowym, albo kasuje, albo zmienia pliki. Nie ma poprzednich wersji backupowanego udziału.
Tutaj viewtopic.php?f=9&t=2242 czytałem, że Hyper Backup tak działa. Czy rzeczywiście ? Jak to ustawić ?

Druga rzecz to Active Backup for business . Sprawdziłem na liście i nie jest on dla mojego urządzenia ( RS812 ) , ale dla RS812+ już tak. Czy jak ściągnie go z tąd viewtopic.php?f=9&t=2130 to zainstaluje i będzie działać ?

Dzięki
Pozdro
A.L.

Re: jaki backup to robi ?

RS812 (bez plusa) nie posiada procesora Intela, więc nie zainstalujesz ABfB z podanego linku, ta paczka nie istnieje dla Twojego modelu Synka.
DS3018xs
DSM 6.2.3-25426 Update 2
2x 16GB RAM KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x WD Red 10TB WD100EFAX RAID5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.4-8081

HyperBackup robi kopie przyrostowe, ale nie posiada tzw. czytelnej struktury plików. Tworzy swoją bazę w której przechowuje pliki. Ma to swoje wady w stosunku do kopii o czytelnej strukturze plików, ale ma też wiele zalet.

Zalety
- kompresja
- szyfrowanie
- wersjonowanie
- deduplikacja (działa na poziomie pliku)
- Szybkie przeszukiwanie
- Statystyki

Wady
- Trzeba skorzystać z aplikacji HyperBackup (NAS) lub HyperBackup Explorer (PC/Mac), aby przywrócić dane lub modyfikować kopię zapasową.

hmmm.
a jakie ustawienia ? Bo nie widzę tu " przyrostowego" , a zrobiłem kilka backupów wyzwalanych ręcznie , po zmianach w katalogu źródłowym, to i tak robił mi backup całego katalogu, nawet z plikami, które były od samego początku.
Nie zaznaczałem w ustawieniach Włącz dziennik szczegółów zmian w pliku , oraz Rotacji.

Dzięki
Pozdrawiam
A.L.

Bo to tak nie działa. Są dwa rodzaje backupów przyrostowych.

- Pierwszy taki gdzie pierwsza kopia to wszystkie dane, następna tylko to co zostało dodane lub się zmieniło.
- Drugi rodzaj to taki, gdzie pierwsza kopia to całość, a następna do nowe + zmienione pliki + linki do reszty plików z poprzedniej kopii.

Czyli różnica jest taka, że w pierwszym przypadku trzeba szukać reszty plików w poprzednich kopiach (datach), a drugim przypadku każda kopia zawiera wszystko choć waży tylko tyle ile nowe + zmienione pliki.

Drugie rozwiązanie jest bardziej praktycznie w przypadku przywracania danych. Wystarczy skopiować dane. W pierwszym przypadku staje się to bardziej skomplikowane pomimo, że dane w pierwszym i drugim przypadku są takie same (poza linkami).