Activ Backup for Bussiness + ext4

Zaskoczenie. Podczas instalacji ABfB wszystko przeszło bez problemu. Podczas dodawania zadania wywala mi informację, że obsługuje tylko foldery współdzielone BTRFS.
Rozumiem, że na ext4 tego nie zrobię. Pytanie czy jestem w stanie zmigrować system plików do btrfs na działającym serwerze?

Drugie pytanie czy ABfB pozwala na archiwizację tylko określonej puli danych? np jednego katalogu?
Potrzebuję kopiować wyłącznie foldery outlooka.
1 x DS 218+ / 4TB Seagate IronWol
1 x DS 218+ / 3TB WD RED
5 x DS 218j / 2-4TB WD RED/Seagate IronWolf
9 x DS 216j / 2-4TB WD RED/Seagate IronWolf
2 x DS 216se / 3 TB / Toschiba
1 x DS 115j / 2TB WD RED

Re: Activ Backup for Bussiness + ext4

Pisałem o tym że działa tylko na Btrfs w innym wątku. Najgorsze to że brak informacji o tym w czasie instalacji.

viewtopic.php?p=13728#p13728

Synology powinno zrobić jakiś poradnik albo uświadamiać przy instalacji systemu jak skonfigurować swojego NASa na początku żeby użytkownik dopiero zaczynajacy swoją przygodę był już na początku świadomy co mu daje odpowiednia konfiguracja którą nie tak łatwo zmienić.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | 6 GB RAM | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 RAID 5

Activ Backup for Bussiness + ext4

Nie zmigrujesz z ext4 na Btrfs. Zakładasz nowy wolumin, a jak nie masz wolnej przestrzeni do wykreowania woluminu i nie masz wolnych zatok pozostaje backup danych, przesiadka na Btrfs i przywracanie z kopii.
Nie ma możliwości backupu wybranego katalogu. Możesz wskazać cały wolumen na kompie np. C, D, E lub dowolną kombinację wolumenów.
Za to nie ma przeszkód w przywracaniu z ABfB plików ze wskazanego katalogu.
Ostatnio zmieniony pn lis 25, 2019 6:30 pm przez look12, łącznie zmieniany 3 razy.
DS916+ / 6.2.2-24922 /
DS112+ / 6.2.2-24922 /
RT1900ac / SRM 1.2.2-7915 /

Re: Activ Backup for Bussiness + ext4

Sam myślę jak szybko i bezboleśnie przejść na Btrfs. 16TB danych do skopiowania po przejściu trochę zajmie. Ponowna indeksowanie multimediów kolejny godziny. Ale jeszcze czekam bo może nowy model Synology będzie w zasięgu finansowym.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | 6 GB RAM | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 RAID 5