Problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę po ręcznej aktualizacji do DSM 7.0

ODPOWIEDZ
kamon
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 1:43 am

Problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę po ręcznej aktualizacji do DSM 7.0

Post autor: kamon »

Cześć.
Wczoraj zaktualizowałem mojego DS716+ ręcznie do wersji DSM 7.0 (7.0-41890). Mam teraz problem z logowaniem z poziomu przeglądarki.
Synology Assistant znajduje NAS w sieci ale przy próbie logowania po podaniu nazwy użytkownika i hasła pokazuje info: "w związku z tym, że klucz szyfrowania jest nieprawidłowy, hasło zostało przesłane w postaci zwykłego tekstu bez szyfrowania". Po kliknięciu w OK próbuje się połączyć ale zostaje na ekranie logowania i nie łączy. Dostęp przez apkę na androidzie jest bezproblemowy. Z Synology korzystam już od kilku ładnych lat, tylko do użytku domowego, nie miałem wcześniej żadnych problemów. Można coś z tym zrobić ? Będę wdzięczny za info.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę po ręcznej aktualizacji do DSM 7.0

Post autor: mikhnal »

Może pomoże resetowanie hasła guzikiem Reset znajdującym się z tyłu obudowy.

https://kb.synology.com/pl-pl/DSM/tutor ... logy_NAS_7
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
kamon
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 1:43 am

Re: Problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę po ręcznej aktualizacji do DSM 7.0

Post autor: kamon »

Dzięki. Pomógł reset i ponowna instalacja DSM (tryb 2).
kamon
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 1:43 am

Re: Problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę po ręcznej aktualizacji do DSM 7.0

Post autor: kamon »

Niestety pojawił się znowu ten sam problem. Wszystko było ok, dzisiaj nie mogę wejść przez przeglądarkę. Czy to możliwe, że to przez Maca ?
Spróbuję z windy.
P.S. Firefox podaje info, że połączenie jest niezabezpieczone.
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę po ręcznej aktualizacji do DSM 7.0

Post autor: wlodekh »

A jak masz w pasku adresu: https czy http? I jak masz ustawione w Synology?
Może w Panel sterowania > Portal logowania masz zaptaszkowane 'Automatycznie przekieruj połączenia HTTP na HTTPS w wersji na pulpit w systemie DSM'?
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
kamon
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 1:43 am

Re: Problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę po ręcznej aktualizacji do DSM 7.0

Post autor: kamon »

Sprawdziłem, nie jest zaptaszone. Co ciekawe mogę wejść przez Chrome, ale w centrum pakietów widzę tylko te zainstalowane, jak wchodzę we wszystkie pakiety to nic tam nie widać. Poza tym na pasku adresu jest informacja o witrynie niezabezpieczonej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kamon
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 1:43 am

Re: Problem z zalogowaniem się przez przeglądarkę po ręcznej aktualizacji do DSM 7.0

Post autor: kamon »

Z pakietami pomogło ustawienie serwera dns
ODPOWIEDZ