[BETA] Synology Photos

wojtek84
Amator
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 8:59 am

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wojtek84 »

Wg mnie aplikacja Synology Photos ma kilka wad/błędów, wymagających poprawy:
1. Sortowanie zdjęć na osi czasu powinno być wg daty wykonania zdjęcia. Aktualnie zdjęcia sortowane są wg daty modyfikacji lub daty utworzenia, co nie jest poprawnym rozwiązaniem.
2. Edycja daty i godziny zdjęć nie zawsze działa. Nie wiem od czego to zależy. W niektórych zdjęciach udało mi się poprawić datę utworzenia zdjęć, a w innych nie.
3. Mam utworzony album, którego nie można usunąć. Na telefonie pojawia się komunikat „Wystąpił błąd (kod błędu 117). Skontaktuj się z pomocą techniczną Synology.”. Na komputerze z kolei jest komunikat: „Nie można wykonać tej operacji z powodu niestabilności połączenia sieciowego lub zajętości systemu. Ponów próbę później”. Dodam, że wiele innych usunąłem, a tego jednego nie mogę usunąć.
Do albumu można dodawać i usuwać zdjęcia, ale nie można udostępnić albumu ani wykasować go.
4. Rozpoznawanie osób – w porównaniu do aplikacji moments rozpoznawanie osób działa fatalnie. Błędnie przypisuje zdjęcia do danej osoby.
5. Utworzone albumy ze zdjęciami powinny być sortowane wg dat wykonania zdjęć znajdujących się w tych albumach, tymczasem są sortowane wg kolejności utworzenia albumu.
Wg mnie dobrym rozwiązaniem byłoby również dodanie opcji sortowania albumów udostępnianych wg daty wykonania zdjęć w tych albumach , a nie tylko wg daty udostępnienia albumu. Chodzi o to, że jeśli udostępniam rodzinie wiele katalogów ze zdjęciami, to aktualnie te albumy są poukładane wg kolejności udostępnienia i robi się straszny chaos w albumach. Ciężko cokolwiek znaleźć. Chciałbym dodać opcję sortowania wg daty wykonania zdjęć w tych albumach.
DS 220+ 18GB RAM, Seagate IronWolf 4TB, Seagate IronWolf 8TB
DSM 7.2.1-69057 Update 3
wojtek84
Amator
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 8:59 am

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wojtek84 »

Wg mnie aplikacja Synology Photos ma kilka wad/błędów, wymagających poprawy:
1. Sortowanie zdjęć na osi czasu powinno być wg daty wykonania zdjęcia. Aktualnie zdjęcia sortowane są wg daty modyfikacji lub daty utworzenia, co nie jest poprawnym rozwiązaniem.
2. Edycja daty i godziny zdjęć nie zawsze działa. Nie wiem od czego to zależy. W niektórych zdjęciach udało mi się poprawić datę utworzenia zdjęć, a w innych nie.
3. Mam utworzony album, którego nie można usunąć. Na telefonie pojawia się komunikat „Wystąpił błąd (kod błędu 117). Skontaktuj się z pomocą techniczną Synology.”. Na komputerze z kolei jest komunikat: „Nie można wykonać tej operacji z powodu niestabilności połączenia sieciowego lub zajętości systemu. Ponów próbę później”. Dodam, że wiele innych usunąłem, a tego jednego nie mogę usunąć.
Do albumu można dodawać i usuwać zdjęcia, ale nie można udostępnić albumu ani wykasować go.
4. Rozpoznawanie osób – w porównaniu do aplikacji moments rozpoznawanie osób działa fatalnie. Błędnie przypisuje zdjęcia do danej osoby.
5. Utworzone albumy ze zdjęciami powinny być sortowane wg dat wykonania zdjęć znajdujących się w tych albumach, tymczasem są sortowane wg kolejności utworzenia albumu.
Wg mnie dobrym rozwiązaniem byłoby również dodanie opcji sortowania albumów udostępnianych wg daty wykonania zdjęć w tych albumach , a nie tylko wg daty udostępnienia albumu. Chodzi o to, że jeśli udostępniam rodzinie wiele katalogów ze zdjęciami, to aktualnie te albumy są poukładane wg kolejności udostępnienia i robi się straszny chaos w albumach. Ciężko cokolwiek znaleźć. Chciałbym dodać opcję sortowania wg daty wykonania zdjęć w tych albumach.
Wczoraj włączyłem ponowne indeksowanie plików i punkty 1 i 2 z powyższej listy zostały rozwiązane. Po indeksacji jest OK.
Niestety nadal nie mogę usunąć dwóch albumów :(
DS 220+ 18GB RAM, Seagate IronWolf 4TB, Seagate IronWolf 8TB
DSM 7.2.1-69057 Update 3
Gregor63
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 15, 2021 3:59 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: Gregor63 »

Niestety ja na tym programie srodze się zawiodłem, może i ten program nadaje się do prostej zabawy z niewielką ilością zdjęć, ale ja próbowałem się zmierzyć z 80 tysiącami fotek i okazuje się że ten program się do tego nie nadaje. Algorytm oznaczania ludzi na zdjęciach to porażka a nawet jeżeli uda wam się manualnie pooznaczać osoby to scalanie tego do kupy to kolejna porażka. Nawet nie doszedłaem do tworzenia albumów a już mam tego programu dość. Kolejną rzeczą jest usuwanie duplikatów, mnie wyszło ponad 5 tysięcy takich zdjęć i oczywiście nie ma opcji usunięcia z automatu tylko trzeba ręcznie oznaczać i usuwać (co przy takiej ilości jest krótko mówiąc bardzo żmudne). Być może ja czegoś nie umiem robić ale jeżeli tak jest to w takim razie program jest nieintuicyjny a to jeszcze gorzej o nim świadczy.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: mikhnal »


Plany na przyszłość związane z oficjalną wersją Synology Photos:
https://community.synology.com/enu/forum/1/post/145499

DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: Szubi »

Apgrejdowałem do DSM 7 i teraz żałuję, ehh... A dlaczego w Photos na androidzie nie mogę odtwarzać filmów? Pyta się z jakiego odtwarzacza chcę korzystać no i czarny ekran, a za chwile błąd. Macie podobne problemy?
miecio08
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 31, 2018 12:00 am

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: miecio08 »

Szubi pisze:Apgrejdowałem do DSM 7 i teraz żałuję, ehh... A dlaczego w Photos na androidzie nie mogę odtwarzać filmów? Pyta się z jakiego odtwarzacza chcę korzystać no i czarny ekran, a za chwile błąd. Macie podobne problemy?
Może porty na routerze/synology?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: Szubi »

miecio08 pisze: ndz wrz 05, 2021 10:44 pm
Szubi pisze:Apgrejdowałem do DSM 7 i teraz żałuję, ehh... A dlaczego w Photos na androidzie nie mogę odtwarzać filmów? Pyta się z jakiego odtwarzacza chcę korzystać no i czarny ekran, a za chwile błąd. Macie podobne problemy?
Może porty na routerze/synology?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
nie nie, wszystko otwarte... w video station działają
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: karoljas96 »

Szubi pisze: pn sie 30, 2021 3:28 pm Apgrejdowałem do DSM 7 i teraz żałuję, ehh... A dlaczego w Photos na androidzie nie mogę odtwarzać filmów? Pyta się z jakiego odtwarzacza chcę korzystać no i czarny ekran, a za chwile błąd. Macie podobne problemy?
Zmień aplikacje domyślną do przechwytywania wideo. Photos z Mx player u mnie chodzi świetnie.
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wlodekh »

A ja mam takie pytanie: czy jest możliwe aby użytkownik inny niż admin mógł wyświetlać zdjęcia z przestrzeni współdzielonej jako oś czasu? W tej chwili ma tylko jako widok folderów i brak uprawnień do innego sposobu wyświetlania. Ale gdzie te uprawnienia nadać, i jakie? Szukałem, ale bezskutecznie.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
wojtek84
Amator
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 8:59 am

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wojtek84 »

1. Zobacz na uprawnienia katalogu "photos" - sprawdź czy użytkownicy mają możliwość odczytu.
2. Sprawdź ustawienia w aplikacji "Synology Photos" - ustawienia na trzeciej zakładce "udostępnione miejsce"
DS 220+ 18GB RAM, Seagate IronWolf 4TB, Seagate IronWolf 8TB
DSM 7.2.1-69057 Update 3
ODPOWIEDZ