Synchronizacja folderów współdzielonych

ODPOWIEDZ
GenPL
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 05, 2021 1:13 pm

Synchronizacja folderów współdzielonych

Post autor: GenPL »

Witam, mam taki problem.
Najpierw zrobiłem synchronizację folderów z DS1813+ (DSM 6.1.7) na RS2421+ (DSM 7.0). I wszystko fajnie.
Teraz chciałem zrobić synchronizację folderów z DS1512+ (DSM 4.0) lub DS508 (DSM 4.0) i przy dodawaniu zadania synchronizacji dostaję informację "Żądany serwer został skojarzony z innym serwerem. Należy zresetować parę."
I o ile w starych DSM jest w |panel sterownia -> sieciowa kopia zapasowa -> synchronizacja folderów współdzielonych| przycisk "Resetuj" do resetowania takowego połączenia o tyle w DSM 7.0 już inaczej to wygląda.
W |panel sterowania -> usługi plików -> zaawansowane -> synchronizacja folderów współdzielonych| jest "Stan serwera: zajęty", "Serwer jest obecnie skojarzony z: _PUSTO_" oraz przyciski "Lista zadań" - pusto - i "Lista połączeń" - tam były połączenia z poprzedniej synchronizacji i je usunąłem.

Co jeszcze mogę zrobić, aby dało się ustawić synchronizację z innego serwera?
Próbowałem już wyłączania i włączania rsync oraz uruchamiania ponownie serwera RS2421+
Ale pomimo, że nie ma na liście żadnych połączeń i żadnego skojarzonego serwera, nie mogę dodać synchronizacji folderów współdzielonych z innych urządzeń.
Chyba, ze tu już wychodzi jakaś niekompatybilność pomiędzy zbyt odległymi wersjami DSM - ale tego nie mam jak sprawdzić bo najpierw synchronizowałem najnowszy do jakiego miałem dostęp.

Ok, coś jest na rzeczy.
Zrobiłem test synchronizacji z DSM 4.0 na DSM 6.1.7. Najpierw z jednego urządzenia - poszło.
Z drugiego zgłosiło ten sam błąd. Wszedłem na serwer z DSM 6.1.7 i w |panel sterowania -> synchronizacja folderów współdzielonych| było widoczne skojarzenie. Był też przycisk "Resetuj" i czerwone ostrzeżenie, że aby włączyć synchronizacje z wielu źródeł trzeba kliknąć w "resetuj" i upewnić się, że klient ma najnowszą wersję DSM.
I teraz ciekawostka - po kliknięciu "resetuj" pojawiły się dwa przyciski "Lista zadań" i "Lista połączeń" jak w DSM 7.0.
W "Liście połączeń" była widoczna moja testowa synchronizacja. Po jej usunięciu i tak nie mam możliwości dodania synchronizacji z DSM 4.0.
Nawet z tego, z którego poprzednio się udała. Dostaję komunikat "Żądany serwer został skojarzony z innym serwerem. Należy zresetować parę."

Czyli tak jakby przeskoczyło na "nową wersję synchronizacji folderów współdzielonych" gdzie może być więcej klientów. Problem w tym, że klienci w starszych wersjach DSM są z tym niekompatybilni zupełnie.
Jakieś pomysły?
AdrianSL
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 01, 2021 6:16 pm

Re: Synchronizacja folderów współdzielonych

Post autor: AdrianSL »

Witam,

mam chyba podobny problem. Mianowicie chciałbym synchronizować foldery (z plikami) pomiędzy DS720+ (DSM 7.0) and DS710+ (DSM 5.2).
Problem jest taki, że synchronizują sie tylko foldery - niestety bez plików. Czy da się coś z tym zrobić

Dodam, że usiłuję to zrobic poprzez Usługi Plików - Synchronizacja Folderów Współdzielonych.
Log błędu - destination service was disabled

Dzięki za wskazówki
AdrianSL
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 01, 2021 6:16 pm

Re: Synchronizacja folderów współdzielonych

Post autor: AdrianSL »

juz znalazłem rozwiązanie. Jak co to służę pomocą
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Synchronizacja folderów współdzielonych

Post autor: mikhnal »

Możesz opisać to tutaj dla potomnych?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
ODPOWIEDZ