Synology Photos - uprawnienia dostępu

ODPOWIEDZ
aleopo
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 16, 2021 3:28 pm

Synology Photos - uprawnienia dostępu

Post autor: aleopo »

Dzień dobry wszystkim,

zacząłem stosować Synology Photos i napotkałem na problem z ustawieniami uprawnień dostępu.
Zamiar był dość prosty: utworzyć kilka udostępnionych folderów o różnych prawach dostępu dla pracowników. Równocześnie możliwość wysłania linku do danego folderu lub podfolderu "na zewnątrz" np. ze skanem dokumentu (kilka jpg).

Na początku wszystko poszło zgodnie z opisem w KB. Ustawienia->Udostępnione miejsce->Ustaw uprawnienia dostępu. Zgodnie z zaleceniem ustawiłem wszystkim uprawnienie "wejście", by szczegółowe uprawnienia ustawić na poszczególnych folderach.
I wszystko działa świetnie, dopóki na poziomie folderu włączę łącze do udostępniania, a następnie ustawienia prywatności na "Prywatny - tylko goście mogą uzyskać dostęp". Po uzupełnieniu listy gości rzeczywiście tylko te wybrane osoby/grupy mają dostęp.

Problem zaczyna się gdy chcę dostęp do danego foldera udostępnić komuś linkiem. Opcja ta jest niemożliwa bez zmiany ustawień prywatności przynajmniej na "Publiczne - każda osoba z dostępem do łącza może wyświetlić". Po jej włączeniu mogę wysłać link, ale .... cały folder staje się widoczny dla wszystkich wymienionych w ustawieniach globalnych Synology Photos.
Próbowałem przenieść taki folder do przestrzeni osobistej, ale stamtąd udostępniania folderów nie da się zrealizować.

Czy ktoś ma może jakiś pomysł?
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: Synology Photos - uprawnienia dostępu

Post autor: karoljas96 »

Wyszła aktualizacja z usprawnieniani w uprawnieniach dostępu. Doszły nowe opcje więc sprawdź czy to rozwiązuje Twój problem :)
ODPOWIEDZ