[BETA] Synology Photos

wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wlodekh »

1. Mają tylko do odczytu i tak powinno zostać.
2. Uprawnienia dostępu: 'Wejście' - wg mnie nie powinienem dawać uprawnienia 'Zarządzanie'.
Przy okazji: trochę dziwi mnie też, że użytkownik inny niż admin nie widzi utworzonych albumów (ludzie, miejsca, itp.), przez admina. Rozumiem, że może sobie utworzyć własne, ale przecież to udostępnione miejsce a nie przestrzeń osobista. Moim zdaniem uprawnienia powinny być lepiej zorganizowane.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Sublime
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 20, 2021 5:24 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: Sublime »

Czołem, jakiś czas temu zmieniłem Synology na 920+ do tego już DSM7 i migracja zdjęć (ok 2TB) na nowy sprzęt. Zdjęcia przegrane już kilka dni temu, a wchodząc w Synology Photos nie mam w dalszym ciągu ani wszystkich miniaturek, ani tym bardziej podglądu w jakiekolwiek zdjęcie (nawet jeśli miniaturka już jest). Na każdym zdjęciu przy próbie otwarcia pojawia się komunikat "Nie można wyświetlić pliku, ponieważ jest on obecnie indeksowany lub konwertowany" Wydaje mi sie, że nic takiego Synology nie wykonuje, bo ani dyski nie pracują jakoś specjalnie, procesor i ram też "się nudzą", a zdjęć nie można przeglądać. W apce mobilnej "Photo" ta sama sytuacja. Poradźcie o co może chodzić? :roll: Zamieszczam screena.

Filenotopen SynologyPhotos — kopia.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS920+ [8GB RAM, 3x6TB IronWolf]
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wlodekh »

Sprawdź w Panel sterowania > usługa indeksowania > Indeksowanie multimediów > Stan czy masz zakończono. 2TB zdjęć to sporo i możliwe, że masz tam trwa indeksowanie.
W mojej sprawie: nadałem uprawnienia 'Zarządzanie' i wszystko działa, łącznie z widokiem albumów, przenoszeniem, kopiowaniem, itp. mimo, że katalog photo jest tylko do odczytu (widocznie Synology Photos rządzi się własnymi prawami). Nie o to mi chodziło. Cóż, na dziś chyba nie ma innego sposobu.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Sublime
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 20, 2021 5:24 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: Sublime »

Niestety w Usługach Indeksowania nic na ten temat nie widzę, tzn nie wygląda, aby indeksowanie było w trakcie.
Zaznaczyłem poza tym info z tych opcji jakoby to indeksowanie nie miało znaczenia dla aplikacji Synology Photos... Dziwne i nie kumam ocb.

index.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS920+ [8GB RAM, 3x6TB IronWolf]
wojtek84
Amator
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 8:59 am

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wojtek84 »

Jest aktualizacja - https://www.synology.com/pl-pl/releaseN ... logyPhotos
Fixed an issue where the package migration might stop or be incomplete.
DS 220+ 18GB RAM, Seagate IronWolf 4TB, Seagate IronWolf 8TB
DSM 7.2.1-69057 Update 3
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wlodekh »

@Sublime: może spróbuj dać jakość miniatur na Jakość normalna i wyłącz harmonogram. Tak naprawdę to sam nie wiem po co mam zaznaczony folder photo do indeksowania, może chodzi o urządzenia mobilne i np. TV (przeglądanie via DLNA)? Nie mam pojęcia. Kiedyś, za czasów Photo Station było chyba inaczej, teraz sam nie mogę się w tym połapać.
U mnie wygląda tak:
2021-9-21 16-40-19.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Sublime
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 20, 2021 5:24 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: Sublime »

Synology Photos zaktualizowałem do najnowszej wersji + zapuszczone ponowne indeksowanie plików z poziomu ustawień SP. Dalej bez zmian, nie widać miniatur i nie moge otworzyć żadnego zdjęcia. Ten sam komunikat. Procesor, ram i dyski cisza-widać, ze nie pracują w zasadzie.
Napisałem zgłoszenie do Technical Support Synology - czekam co odpiszą.
DS920+ [8GB RAM, 3x6TB IronWolf]
Sublime
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 20, 2021 5:24 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: Sublime »

Ok doszedłem do tematu indeksowania i wszystkie zdjęcia już wyświetlają się poprawieni(po zaindeksowaniu). Przerzuciłem wszystkie zdjęcia na nowo do tego samego katalogu.
Pytanie inne teraz-czy można ustawić dla konkretnego albumu miniaturkę jako zdjęcie dla głównego albumu? Zdjęcia mam posegregowane latami i niektóre katalogi z roku np 2017 i 2018 mają miniaturki , a pozostałe lata jak widzicie nie mają. Szukałem na zdjęciach jakichś opcji ale nie znalazłem. Znacznie estetyczniej by wyglądało gdyby każde zdjęcie miało miniaturkę. W DS Photo było to możliwe do ustawienia czy to okładka folderu czy okładka głównego albumu, a tu nic takiego nie widzę:/
Poniżej screen:

miniatury.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS920+ [8GB RAM, 3x6TB IronWolf]
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: wlodekh »

Ale zaraz, masz jako widok ustawione "Albumy"? Jeśli tak to wchodzisz w dany album, klikasz na zdjęcie, które ma być okładką albumu - pojawiają się opcje - ... -> Ustaw jako okładkę albumu.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Sublime
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 20, 2021 5:24 pm

Re: [BETA] Synology Photos

Post autor: Sublime »

Mam jako widok ustawione "Zdjęcia" i tu wyświetlają mi się foldery ze zdjęciami podzielonymi na lata (screen w poprzednim poście) Nie widzę nigdzie czy to klikając w zdjęcie lewym, prawym przyciskiem myszy aby były dostępne opcje pozwalające na ustawienie konkretnej miniatury dla danego albumu..
DS920+ [8GB RAM, 3x6TB IronWolf]
ODPOWIEDZ