System inwetaryzacyjny www + sqllite przez Synology

Zablokowany
limak
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 21, 2021 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

System inwetaryzacyjny www + sqllite przez Synology

Post autor: limak »

Cześć wszystkim.
Chciałbym za pomocą Synology uruchomić sobie stronę ITDB by Sivann https://github.com/sivann/itdb. Aktualnie mam ją na komputerze na VM Ubuntu Serwer. W tym celu zainstalowałem ze sklepu Synology Web Station z Apache 2.2 + php 5.6, niestety chyba nie ma wszystkich rozszerzeń/paczek do php. Czy istnieje możliwość ich doinstalowania?

System Requirements
A recent version of Firefox, Chrome, Opera, etc or IE≥9
Apache 2.2 on a posix system (linux, solaris, etc) (apache 2.0 may also work)
PHP > 5.2.x
PHP SQlite PDO, SQlite >3.6.14.1
depending on your distribution, you may have to also install packages "php-posix", "php-mbstring", "php5-gd", "php5-json" "php5-sqlite" "php-pdo"


Aktualny błąd na stronie:
Open database Error!: could not find driver

Uznałem, że skoro Web Station tego nie ogarnia, to utworzę VM za pomocą Virtual Machine Manager, ale tutaj mamy chyba kolejny problem, bo nie można utworzyć na ext4... Proszę o pomoc, bo specjalnie wybrałem DS720+, aby w spokoju mógł sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam
Kamil

EDIT.
Udało mi się postawić itdb za pomoca dockera, ale chciałbym używać plików które miałem na mojej vm (poprawiłem tam kilka błedów), głównie dlatego, żę mam tam swoją bazę danych z plikami. w momęcie mapowania folderu do /var/www/html dostaję komunikat:
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe
Apache/2.4.10 (Debian) Server at 10.xxx.xxx.xxx Port 800


W momencie kiedy dodaje samą bazę itdb.db wyskakuje alert z błedem krytycznym i się nie włącza. Próbowałem dodać jako drugi plik /var/www/html2 i w /etc/apach2/sites-available zmienić plik 000-deafult.conf ale nie mam vim/vi/nano i nie można tego zainstalować... podmiana zmienionego pliku wyrzuca ten sam komunikat co przy pliku .db
Ostatnio zmieniony pt maja 21, 2021 11:32 pm przez limak, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: System inwetaryzacyjny www + sqllite przez Synology

Post autor: Przemuss »

A nie lepiej cała VM na synka?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
limak
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 21, 2021 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: System inwetaryzacyjny www + sqllite przez Synology

Post autor: limak »

Przemuss pisze: pt maja 21, 2021 11:26 pm A nie lepiej cała VM na synka?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Dzięki za odpowiedź :) Tak jak pisałem Virtual Machine Manager wymaga ode mnie btrfs, a ja mam wolumin na Ext4. Wolałbym chyba zostać na Ext4 chyba, że to nie ma większego znaczenia... Wydaje mi się, że Ext4 jest bardziej uniwersalnym systemem partycjonowania i w razie czego łatwiej będzie z niego odzyskać dane "domowymi warunkami".
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: System inwetaryzacyjny www + sqllite przez Synology

Post autor: mikhnal »

@limak: Na stronie https://search.synopackage.com/ wyszukaj sobie paczkę Midnight Commander i będziesz mógł sobie wszystko edytować. root'a włączasz sobie wydając w konsoli polecenie

Kod: Zaznacz cały

sudo -i
i podając hasło takie samo jakie ma admin.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
limak
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 21, 2021 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: System inwetaryzacyjny www + sqllite przez Synology

Post autor: limak »

mikhnal pisze: sob maja 22, 2021 12:03 am @limak: Na stronie https://search.synopackage.com/ wyszukaj sobie paczkę Midnight Commander i będziesz mógł sobie wszystko edytować. root'a włączasz sobie wydając w konsoli polecenie

Kod: Zaznacz cały

sudo -i
i podając hasło takie samo jakie ma admin.
okey, dodałem już sobie synocomuniti do sklepu i mam MC tylko kompletnie nie wiem gdzie tego szukać. /volumes nic nie ma /etc/docker nic nie ma. Zresztą czy jak raz podmienię pliki to czy on nie nadpisze obraz swoich? Przez weba w synology -> docker właśnie najlepiej jakby podstawiał podstawiał (synchronizował) z mojej lokalizacji.

Po weekendzie może przejdze z ext4 na btrfs i postawie normalnie ubuntu server lub jakiegoś debiana. :|
tm78
Amator
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 27, 2016 11:03 am

Re: System inwetaryzacyjny www + sqllite przez Synology

Post autor: tm78 »

Ustawienia php w webstation na przykładzie wordpress, oczywiście możesz ustawić swoje zdefiniowane ustawienia do dowolnego web service.

https://mariushosting.com/synology-dsm- ... wordpress/
DS116 / DSM 7.0-41882 / WD Red 4TB
DS218 / DSM 7.0-41882 / 2x Ironwolf 6TB
3x RS10613xs+ /16 GB RAM /DSM 6.2.4 / 3x 32TB
2x RS3621xs+ /32 GB RAM /DSM 6.2.4 / 2x 96TB
RT2600ac + 2x MR2200ac
limak
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 21, 2021 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: System inwetaryzacyjny www + sqllite przez Synology

Post autor: limak »

tm78 pisze: sob maja 22, 2021 12:27 pm Ustawienia php w webstation na przykładzie wordpress, oczywiście możesz ustawić swoje zdefiniowane ustawienia do dowolnego web service.

https://mariushosting.com/synology-dsm- ... wordpress/
Dzięki za link, ustawiłem jeszcze raz i poszło. W między czasie przeszedłem z Ext4 na btrfs (dla próby postawienia vm, ale nie mam dodatkowej kości RAM :lol: ), ale to raczej nie powinno mieć znaczenia w tym przypadku.
apache 2.4
PHP 7.4 rozszerzenia (na pewno wszystkie nie są potrzebne ale już nie będę tego męczył):
  • curl
  • exif
  • ftp
  • iconv
  • imagick
  • openssl
  • pdo_mysql
  • pdo_pgsql
  • pdo_sqlite
  • pgsql
  • posix
  • sqlite3
  • zip
Zablokowany