Problem z pocztą

ODPOWIEDZ
zbuntowany
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 28, 2017 8:55 am

Problem z pocztą

Post autor: zbuntowany »

Witam, mam problem po ostatniej aktualizacji systemu do najnowszej wersji a mianowicie nie mogę się zalogować do poczty bo wyskakuje mi taki oto komunikat:

Kod: Zaznacz cały

CONFIGURATION ERROR
config.inc.php was not found.
Please read the INSTALL instructions!
Proszę o pomoc fachowców w tej sprawie co mam z tym zrobić bo nie za bardzo wiem o co chodzi. Dodam, że nie chce odinstalowywać pakietu bo mam tam dużo ważnych wiadomości, proszę o pomoc co mam zrobić aby uruchomić pocztę. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z pocztą

Post autor: mikhnal »

A co miałeś zainstalowane, dokładnie. Przeszedłeś z DSM 6.0 na 6.1? MailStation czy MailStation Plus?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
zbuntowany
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 28, 2017 8:55 am

Re: Problem z pocztą

Post autor: zbuntowany »

Nie pamiętam co miałem zainstalowane ale prawdopodobnie miałem DSM 6.0 i aktualizowałem na 6.1 ale mogła to być też jakaś poprawka na 6.1 a pocztę mam zainstalowaną MailStation.
zbuntowany
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 28, 2017 8:55 am

Re: Problem z pocztą

Post autor: zbuntowany »

Czy nikt nie spotkał się z takim problemem lub nie miał takiego samego problemu. Czy komuś udało się poradzić z takim problemem, proszę o pomoc.
redi
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 18, 2015 11:56 pm
Lokalizacja: BK

Re: Problem z pocztą

Post autor: redi »

Postraj się ponownie zainstalować Mail Server lub MailPlus Server.
zbuntowany
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 28, 2017 8:55 am

Re: Problem z pocztą

Post autor: zbuntowany »

A co z pocztą którą tam mam bo nie chciałbym jej stracić. Nie ma jakiegoś innego rozwiązania aby nie odinstalowywać i instalować ponownie, no chyba że ktoś potwierdzi na 100%, że nie stracę przy takiej operacji swojej poczty. Dzięki za jakieś sugestie w rozwiązaniu problemu.
redi
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 18, 2015 11:56 pm
Lokalizacja: BK

Re: Problem z pocztą

Post autor: redi »

Skopiuj sobie na bok katalog homes i MailPlus. Raczej nie stracisz, ale lepiej się tak zabezpiecz.
Blabon
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 26, 2019 8:22 pm

Re: Problem z pocztą

Post autor: Blabon »

Odświeżę trochę temat bo po ostatniej, automatycznej aktualizacji systemu z dnia 19.05.2019 na moim DS214play przestała działać poczta. Mam zainstalowany Mail Station, który sciąga pocztę z czterech zewnętrznych serwerów pocztowych. Najpierw dzień po aktualizacji, po zalogowaniu się na serwerze zauważyłem, że zniknęła ikonka Mail Station z mojego pulpitu gdzie zawsze była. Potem okazało się, że aplikacja jest ale nie do końca funkcjonuje bo co ciekawe, poczta wychodząca działa. Wysyłam maile bez problemu, nie mogę ich tylko pobrać. Szukałem przyczyny ale bezskutecznie. Może któryś z kolegów wie co w trawie piszczy. Z góry dziekuje za pomoc.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Problem z pocztą

Post autor: Przemuss »

Przeinstaluj apki. Poczty nie stracisz.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Blabon
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 26, 2019 8:22 pm

Re: Problem z pocztą

Post autor: Blabon »

No faktycznie był błąd z POP3, który naprawili w aktualizacji Mail Station. Wszystko działa. Dziękuję.
ODPOWIEDZ