Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

ODPOWIEDZ
naima
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:04 am

Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: naima »

Witam.

Posiadamy Synology DS415+ z zainstalowanym Synology Mail Server i Roundcube 1.3.8. Mamy wiele kont mailowych od dostawcy zewnętrznego podłączonych do jednego konta Synology. Maile pobierane są za pomocą protokołu POP3.
Problem polega na tym, że często maile nie zostają pobrane przez Synology od zewnętrznego dostawcy. Nie ma żadnej zasady które konto się "zawiesi". Z jakiegoś powodu zawsze działa ponowne wpisanie hasła dla tego maila w ustawieniach POP3 i za chwilę Synology udaje się pobrać wiadomości.
Maile przestają działać wybiórczo, czasami nawet kilka dziennie, a nie jesteśmy w stanie sprawdzać ich wszystkich czy działają czy nie, gdyż musielibyśmy się logować na każdy z nich na serwer dostawcy i sprawdzać czy wiadomości jeszcze tam są czy zostały już pobrane (mowa o około 200 skrzynkach mailowych). Przychodzi do nas łącznie od kilkudziesięciu do kilkuset wiadomości dziennie.
Synology aktualizujemy regularnie razem ze wszystkimi aplikacjami.

Czy to nie np. problem uwierzytelniania, bądź baza danych wysypuje się gdy hasło do maila zawiera znaki specjalne? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: Przemuss »

Pytanie czy to wina synka czy serwera zewnętrznego. Możliwe że to oni blokują zbyt duża ilość połączeń z konkretnego adresu IP.

Swego czasu dogadałem się z dostawca usługi i na moją prośbę dodał jeden wpis w konfiguracji by kopia każdego maila który była wysłana na konkretnego maila którego zdefiniowałem na synku. Zapytaj możliwe iż Twój dostawca usługi wykona takie przekierowanie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
naima
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:04 am

Re: Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: naima »

Przemuss pisze: wt wrz 08, 2020 10:54 am Pytanie czy to wina synka czy serwera zewnętrznego. Możliwe że to oni blokują zbyt duża ilość połączeń z konkretnego adresu IP.
Czy w takim razie ustawienie na Synology rzadszego interwalu pobierania maili, np. z 5 na 10 minut może też poprawić sytuację?
Postaram się skontaktować z dostawcą, aczkolwiek jest to firma dość problematyczna (support jedynie w języku francuskim i niemieckim oraz rzadkie odpisywanie na maile jest dość konkretną barierą).

Tylko dlaczego w tej sytuacji przepisanie hasła chociaż tymczasowo pomaga na tą przypadłość?
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: Przemuss »

Synek pełni jeszcze inna rolę?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
naima
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:04 am

Re: Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: naima »

Przemuss pisze: wt wrz 08, 2020 11:52 am Synek pełni jeszcze inna rolę?
Tak. Synology jest wypuszczone w sieć i posiada własną domenę (domena http bez certyfikatu, nie wiem czy to może mieć znaczenie). Między innymi testujemy na nim strony internetowe dla klientów.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: Przemuss »

Pamięci RAM masz na max czy domyślna wartość? Z tego co mi już powiedziano na forum dla poczty czym więcej tym lepiej.
Jak wygląda obciążenie procesora przy sprawdzaniu poczty dla takiej ilości kont?

PS. Nie ma potrzeby cytowania poprzedniego posta.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
naima
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:04 am

Re: Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: naima »

Przez ostatnie 15 minut sprawdzałem stan Monitora Zasobów. Praktycznie żadnych skoków ani na procesorze (max 25% obciążenia i to miejscowo, czyli generalnie się nudzi), ani na pamięci RAM (stałe 50% +/- 2%).
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: Przemuss »

Włącz historie obciążenia synka. Często chwilowa obserwacja nie daje właściwych wyników.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
naima
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:04 am

Re: Synology wybiórczo nie pobiera maili z zewnętrznej poczty

Post autor: naima »

Opcja "Włącz historię korzystania" w Monitorze zasobów jest zaznaczona jeśli o to chodzi.

Dane z ostatniego dnia są aktualizowane co 5 minut, nie było żadnych skoków RAMu.
ODPOWIEDZ