Wszystkie e-maile na hostingu zewnętrznym, jedna skrzynka na Synology.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Wszystkie e-maile na hostingu zewnętrznym, jedna skrzynka na Synology.

Post autor: Teddy47 »

Witam Wszystkich.

Dzisiaj u jednego klienta zgłoszono mi problem. Mają około 50 skrzynek e-mail, ale ruch nieduży (5-10 maili miesięcznie wysyłanych/odbieranych z tych skrzynek), za wyjątkiem jednej (sekretariat@). Tam przychodzi 200-400 dziennie (średnia z tego roku 297/dzień) i wychodzi 50-70 (średnia z tego roku 59/dzień). Skrzynki są na nazwa.pl i od czasu wprowadzenia Cloud Mail, skrzynka główna chodzi "bardzo" powoli. Z tej skrzynki korzysta 7 osób (3 ze zmiany porannej, 3 z popołudniowej i 1 z weekendowej). Klient na razie nie chce słyszeć o zmianie hostingu, ale chce rozwiązać problem wolnego działania skrzynki.

Mam MailPlus Server w kilkunastu firmach, ale wszędzie jest to główny serwer poczty. Zastanawiam się, czy nie dałoby się zrobić na Synology pobierania poczty ze skrzynki sekretariat do lokalnego folderu. Ludzie łączyliby się przez webmail po lokalu (teraz mają webmail przez poczta.nazwa.pl) i odbieraliby sobie pocztę, ale musieliby wysyłać pocztę przez serwer nazwa.pl, więc tak naprawdę Synek musiałby się zachowywać jak klient poczty. Pobrać z imap/pop3, wysłać przez tamten smtp. Da się tak zrobić? Ktoś próbował to skonfigurować? Może ktoś ma gotowy tutorial, żebym to mógł szybko dzisiaj ogarnąć między 22 a 6?

Synek to RS3617RPxs x 64GB RAM.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Wszystkie e-maile na hostingu zewnętrznym, jedna skrzynka na Synology.

Post autor: Przemuss »

Serwer pocztowy na synku można skonfigurować tak by wysyłał z autoryzacja zewnętrzna. Jedyny ból taki iż wszystko wyjdzie z jednego konta.
Nie wiem jedynie jakie będzie konto odpowiedzi.

Pobieranie z zewnętrznych skrzynek też jest możliwe.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Wszystkie e-maile na hostingu zewnętrznym, jedna skrzynka na Synology.

Post autor: Teddy47 »

To mi nie przeszkadza, że pójdzie z jednego konta. Chcę mieć tam tylko jedną skrzynkę, więc nie ma problemu. Przed chwilą sprawdziłem, że jest na tej skrzynce około 30 folderów i niecałe 37GB poczty. Taką strukturę musiałbym odwzorować na Synku, a pobieranie przez POP3 tego nie załatwi. Więc chyba skopiuję to IMAPem, a pobierał przez POP3 będę tylko nowe wiadomości.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
ODPOWIEDZ