Gmail na MailPlus Serwer i MailPlus

ODPOWIEDZ
krzykrzy
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 31, 2019 3:39 pm

Gmail na MailPlus Serwer i MailPlus

Post autor: krzykrzy »

Posiadam DS713+ z skonfigurowanym DDNS. Wykorzystuję NAS do obsługi 2 kamer i jako backup zdjęć, filmów i kompa.
Postanowiłem skonfigurować go do obsługi poczty. Mam konto darmowego GMAILa. Niestety - o ile systemowe komunikaty przychodzą na ustawione konto gmaila to wysłanie poczty lub jej odebranie (zarówno gmail jak i MailPlus). Niem mam pojęcia co w ustawieniach mam nie tak. Może ktoś mógłby pomóc?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Gmail na MailPlus Serwer i MailPlus

Post autor: Przemuss »

To może pomóż nam, byśmy my mogli pomóc tobie. To z czym masz problem?
Jeszcze raz, i powoli.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
krzykrzy
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 31, 2019 3:39 pm

Re: Gmail na MailPlus Serwer i MailPlus

Post autor: krzykrzy »

Przepraszam! Myślałem, że piszę raz, powoli i jasno.
Napisałem jakiego NASa posiadam (wcześniej był to DS215+)
W ustawieniach osobistych skonfigurowałem konto gmaila (darmowe, które posiadam) - przychodzą na maila comiesięczne raporty dysków, rozłączenia kamer, ddns itp.....
Postanowiłem (jako, że DS713+ posiada owe 5 licencji na obsługę maili) zainstalować i (co ważniejsze) używać MAILPLUS na telefonie lub kompie do odbierania i wysyłania poczty. (zamiast np dostępnych na IOS MailTime, MailTime Pro, stocowego Mail, oryg Gmail itp.....)
Więc zainstalowałem MailPlus Server oraz MailPlus - ustawiałem serwery, porty, użytkowników, zabezpieczenia portów przekierowania itp i itd.... - chyba jeszcze moja wiedza za malutka. Staram się i szukam, ale niestety. Przyznam, że trochę się zniechęciłem, ale i tak Przemuss - dzięki! Stwierdziłem, że po pierwszej odpowiedzi szukaj i znajdziesz np. www.google.pl - zakończę temat. Ponieważ w swojej wypowiedzi zaoferowałeś pomoc to nie kończę - a wyjaśniam i mam nadzieję, że teraz wyjaśniłem problem. Nie oczekuję podania na tacy rozwiązania (a i nie wykluczam), ale wszelkie wskazówki zastosuję. Dziwi mnie wszakże, że ludzie posiadają super sprzęt (np. nasze DSy), ale albo ich nie wykorzystują, albo nie zamierzają służyć pomocą. Jeszcze raz dzięki Przemuss. Mam nadzieję, że wyjaśniłem w czym rzecz.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gmail na MailPlus Serwer i MailPlus

Post autor: mikhnal »

Warunkiem poprawnego działania MailPlusa jest stałe zewnętrzne IP, poprawnie skonfigurowany revDNS oraz certyfikat SSL z zewnętrznego urzędu certyfikacyjnego (może być też Let's Encrypt)
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Gmail na MailPlus Serwer i MailPlus

Post autor: Przemuss »

Ooo teraz jest wszystko jasne.
Niestety przy zmiennym adresie IP będziesz traktowany jako spamer.
By było wszystko dobrze musisz miec:
- stały adres ip
- zmieniony revdns
- zdefiniowany spf
- ssl dobrze by było także mieć.
- wykupioną domenę.

Ale jest na to rozwiązanie częściowe obejście. W konfiguracji poczty można zdefiniować by maile wychodziły przez konkretne zewnętrzne konto np na Gmail.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
krzykrzy
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 31, 2019 3:39 pm

Re: Gmail na MailPlus Serwer i MailPlus

Post autor: krzykrzy »

Dzięki bardzo.
ODPOWIEDZ