MailPlus Server niewysyła poczty na adresy WP.PL

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

MailPlus Server niewysyła poczty na adresy WP.PL

Post autor: michau »

W ramach testów odpaliłem MailPlus Server i zacząłem trochę się bawić i sprawdzać jak to działa. Zacząłem więc wysyłać maile na różne skrzynki czy wszystko dochodzi jak trzeba i nic nie ginie. I oczywiście pierwsza wiadomość wysyłana na adres @wp.pl i serwer nie może wysłać.

problem poczta WP2.png


Zgłosiłem się również do WP i odpisali mi:
...pragnę poinformować, że w przypadku porwanej konfiguracji SMTP wiadomości nie powinny być wysyłane na mx5, ani tam zostawać.

W poprawnej konfiguracji w przypadku dotarcia aż do mx5 klient powinien zapętlić się do mx i ponowić wysyłkę.
Co mogę poprawić u siebie w konfiguracji, żeby poczta wychodziła z serwera?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus Server niewysyła poczty na adresy WP.PL

Post autor: Przemuss »

Co oni pie.... chrzanią. Skoro wiedzą iż mx5 jest tym złym to niech wywalą rekord mx z DNS.
Pytanie dlaczego nie dochodzą maile na pierwszy rekord mx.wp.pl.
Sprawdz czy może go pingowac z adresu wysyłki.
Jak możesz to zablokuj adres IP mx5 na routerze. W efekcie serwer pocztowy ponowi wysyłkę na główny rekord co kilkanaście minut.

Sprawdź czy twój adres IP nie jest gdzieś na czarnej liście. Zajrzyj na stronę mxtoolbox i zweryfikuj domenę jak i adres IP.
Możliwe że twój adres IP lub duży zakres został zablokowany. Np kiedys to był adres dynamiczny.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony śr lis 27, 2019 9:51 pm przez Przemuss, łącznie zmieniany 1 raz.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ