Backup maili

ODPOWIEDZ
Foxy
Trochę Wie
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 21, 2017 7:30 am

Backup maili

Post autor: Foxy »

Witam. Mam pytanie dotyczące archiwizowania maili. Poczta na ovh. Chciałbym aby poczta była pobierana na serwer synology w tym przypadku 215j. Z pakietów jakie mam zainstalowane to mail serwer i mail station. Czy ktoś z Was wie jak uruchomić takiego klienta poczty ?
hubkubas
Trochę Wie
Posty: 60
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 10:32 am

Re: Backup maili

Post autor: hubkubas »

... to jest dość proste bo ja tak mam zrobione od pewnego czasu, robisz np konto i profil Archiwum i tam robisz foldery np Kowalski, Nowak itp, następnie tworzysz w pop3 każdemu "niestandardowe" konto z danymi takimi jakie masz na serwerze pierwotnym np na ovh, podajesz jako folder ten konkretny czyli Nowak, Kowalski, smtp robisz jakikolwiek. I wtedy Ci wpadają kopie do każdego folderu od każdego adresu. Problemem jest to, że tylko kopiuje się skrzynka odbiorcza, maile na oryginalnej skrzynce są po ściągnięciu przez NAS otwarte. Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać też będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony wt maja 28, 2019 12:38 pm przez hubkubas, łącznie zmieniany 1 raz.
---------------
Pozdrawiam
Posiadam DS718+ & DS116 & DS115j
Foxy
Trochę Wie
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 21, 2017 7:30 am

Re: Backup maili

Post autor: Foxy »

W tygodniu przetestuje.
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Backup maili

Post autor: dawidb33 »

Czy poradziliście sobie z backupem maili? Z pomysłem mail archiwum wpadłem jakich czas temu ale nie jest to optymalne rozwiazanie. Myślę że synology może to zrobić sprawniej. Tylko pytanie jak, co wykorzystać do tego celu.
Ja chciałbym kopię wychodzące/przychodzące Gmail, oraz z serwera ovh/linuxpl.com np kopia ostatniego roku/dwóch.
ODPOWIEDZ