MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

mirek
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2019 4:05 pm

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: mirek »

Proszę o pomoc :
email.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: mikhnal »

Masz przekierowane na routerze porty 25, 143, 465 i 587 na IP Synka?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
mirek
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2019 4:05 pm

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: mirek »

Tak, przekierowane.
mirek
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2019 4:05 pm

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: mirek »

Czy może to mieć związek z nieprawidłową konfiguracją DNS ?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: mikhnal »

Oczywiście.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
mariuszsal
Amator
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:50 pm

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: mariuszsal »

mirek pisze: ndz maja 12, 2019 2:56 pm Jeszcze nie, chcę najpierw skonfigurować poprawnie domenę.
Hej, jeśli jeszcze walczysz to mogę wesprzeć jakby coś.
Porty i serwer widzę że masz odpalony. Zgłaszasz się innym banerem SMTP bo obecnie w domenie rastal.com.pl

MXy z pierwszej i drugiej domeny nie prowadzą na niego, więc musisz chyba to jeszcze ogarnąć. Odpal sobie na testy z wyższym PRIO jako backup tego synka.
Masz też średni revDNS (85-222-68-243.dynamic.chello.pl). Nie wiem gdzie będzie kursowała twoja poczta ale spora część korposerwerów nie przyjmuje poczty zbyt chętnie z takich hostów gdzie w nazwie jest IP lub adsl, dynamic....
Na pocieszenie jest to że nie wisi na żadnej spamliście a to już dużo jak na UPC :)
Screenshot at May 14 00-00-13.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Przemuss »

MX masz do poprawienia.
Na głównej stronie mail.r24.ovh masz jedynie TTL dla MX a brak tam adresu IP jak i domeny. No i DNS domeny prowadzi nie tak gdzie powinien adres 109.95.158.110
Moim zdanie rekord SPT jest do poprawienia zważywszy że pocztę chcesz odpalać od siebie. Wiec warto wskazać adres IP i lub domenę np: 85.222.68.243
v=spf1 mx a ip4:85.222.68.243 -all
Co do revdns dużo zależy od serwera. U siebie mam w nazwie revdns xxx.internetdsl.tpnet.pl i takie serwery jak gmail czy hotmail przyjmują bez żadnego problemu. Ważne by spf był poprawny. I jak masz w nim podane MX i A to oba rekordy muszą wskazywać na ciebie. Redkord A może wskazywać inny serwer wiec nie może być tej wartości dopisanej w SPF -> v=spf1 mx ip4:85.222.68.243 -all
Już pomijam kwestie zdefiniowania revdns gdzie np w orange to nie lada wyzwanie. Mają wywalone na pisma klienta.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
mariuszsal
Amator
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:50 pm

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: mariuszsal »

Tak, będą dochodzić na gmaile/wp itp ...i nie dlatego że ma wdrożony DMARC wraz z rekordem SPF ale dlatego że twój adres jest czysty w ich bazie. gmail/outlook itp korzyestaja z własnych systemów oceny korespondencji. Bardziej interesuje ich treść niż aspekt technologi jaką stosujesz na serwerze. Mają poza tym ogromną bazę klientów która im ten proces ułatwia - pracująć swoim palcem oznaczając coś jako spam.

Natomiast przekazuje wątkotwórcy informację o dobrych praktykach w stawianiu serwera mail. Oczywiście jeśli robisz to dla zabawy i korespondencji koleżeńskiej - nie ma większego znaczenia. Dlatego zadałem pytanie o to gdzie będzie kierował swoją pocztę. Bo z własnego doświadczenia mogę wskazać kilka dużych korporacji w PL gdzie z takiego revdns'a może nie przyjąć mu maila.
Nawet ostatnio widziałem zwrotki z takich rev w systemach antyspamowych wbudowanych w poczte w panelach pleska/cpanel.
Awatar użytkownika
mariuszsal
Amator
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:50 pm

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: mariuszsal »

Przemuss pisze: wt maja 14, 2019 3:01 pm Już pomijam kwestie zdefiniowania revdns gdzie np w orange to nie lada wyzwanie. Mają wywalone na pisma klienta.
Jeśli masz to na DSLu to podobno załatwiają to od ręki.
https://www.orange.pl/omnibook/zglaszan ... tna-revdns


A dla kolegi z UPC link do zgłoszenia https://www.upc.pl/biznes/internet/pozn ... -adres-ip/# --> na dole formularz zmiany revDNS
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Przemuss »

@Mariusz zgadza się są różne serwery pocztowe. Czasem ich zabezpieczenia są na bardzo wysokim poziomie więc by i tam dostarczyć trzeba mieć wszystko skonfigurowane.

Co do revdns. Maila już tam wysłałem, zagoniłem do roboty nawet naszego przedstawiciela ale też się nie udało.
Spróbuję raz jeszcze wysłać tam maila. Może w końcu zrobią o co proszę.

PS. Możliwe że w styczniu będę miał łączę od vectry. Może oni będą chętni do współpracy i zmian revdns.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ