MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Przemuss »

Na jakim sprzęcie to testowałeś?
Osobiście mam pocztę postawioną jako backup (jedno konto na które wpadają kopie wszystkie wiadomości do i z firmy) na synku DS1513+. Niestety ale w żaden sposób nie mogę potwierdzić tego co napisałeś "szybkie wyszukiwanie". U mnie przeszukanie treści w 100k wiadomości graniczy z cudem. Poradziłem sobie ciapiąc poxztte na wydziały czy osoby.
Pewnie to wina słabego procka. Ale żeby aż tak...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka



Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Teddy47 »

U nas w firmie poczta jest na DS1517+ z 32GB i na dyskach SSD. Wiadomości w folderze biurowym 34k, a w serwisowym 49k. W obu skrzynkach wyszukiwanie trwa sekundy.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
krowka1978
Stały Bywalec
Posty: 327
Rejestracja: wt gru 15, 2015 6:42 pm

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: krowka1978 »

Przemuss pisze: śr lip 22, 2020 3:14 pm na synku DS1513+.
Pewnie to wina słabego procka. Ale żeby aż tak...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem problemem jest mała ilość RAM w DS1513+. Mam porównanie co działo się z MailPlus Serwer i MailPlus na DS1513+ z 4GB RAM i jak to działa na DS1819+ z 32GB RAM, dyski są przeniesione. Na DS1513+ cały czas po SWAP jeździł. Teraz zupełnie inna jakość działania.
DS1513+
DSM 7.1.1
4GB RAM
5x 3TB WD RED WD30EFRX RAID 5 btrfs
DS1819+
DSM 7.2
32GB RAM ECC Kingston (2x KSM24SED8/16ME)
4x 8TB Seagate IronWolf ST8000VN004 RAID 6 btrfs
2x Seagate IronWolf 525 SSD M.2 1TB RW cache RAID 1 + E10M20T1
RT2600ac
SRM 1.3
2x MR2200ac (Mesh)
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Teddy47 »

Ja odpaliłem w czerwcu na RS3617RPxs z 32GB RAM pocztę, Chat w firmie, kalendarze i Synology Office. Pracuje 82 użytkowników. Oprócz tych na L4 i urlopach, wszyscy cały dzień online. 2 wolumeny: 4xSSD1TB w jednym i 4xHDD10TB w drugim. Działa jak marzenie. Przed chwilą sprawdziłem. Na skrzynce biuro@ 79k wiadomości (większość zaimportowana ze starego konta na nazwa.pl). Poszukałem swoich maili. 23s na znalezienie 99 maili od 2013 roku. Szukałem po swoim imieniu i nazwisku, żeby musiał szukać w treści maila. Nie wiem, jak on to indeksuje (i czy w ogóle), ale działa to naprawdę szybko.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Przemuss »

Może to faktycznie i wina małej ilości pamięci RAM. U mnie szukanie trwa i trwa i trwa. Muszę kombinować by cokolwiek zostało znalezione.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Teddy47 »

Jakbyś chciał potestować jakiś RAM do niego, to napisz co tam pasuje. Mam sporo kości z demobilu. Wyślę, potestujesz, jak będzie działało, to odeślesz coś dobrego do picia ;-)
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
Trantitel
Amator
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 26, 2020 9:06 am

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Trantitel »

Cześć,
podepnę się pod temat. Chciałbym przygotować się do wdrożenia poczty na DSM. Chciałbym to na MailServer, potestuję też wersję Plus. Produkcyjnie ma być ich ok. 150 (aktualnie testuje na synology z i3, ale docelowo może uda się kupić jakieś nowe sprzęty pod pocztę i www, w klastrze).

Chciałbym, by poczta działała we własnej domenie, adres mailowy w postaci: user@domena.pl. Pod domeną będzie zapewne także strona www (choć pewnie na innym IP). Wg sugestii z tego tematu zrobię jak poniżej.

rekordy DNS:

domena.pl MX 10 poczta.domena.pl
poczta.domena.pl A IP_serwera_poczty
domena.pl A IP_serwera_www
poczta.domena.pl TXT v=spf1 ip4:IP_serwera_poczty a mx -all

Do tego revDNS poczta.domena.pl na IP_serwera_poczty i przekierowanie portów na synology.

Czy to spowoduje, że dla adresu mailowego user@domena.pl w konfiguracji konta serwerem pocztowym będzie poczta.domena.pl?

Poczytam jeszcze o tym magicznym DMARC, bo o tym nawet nie słyszałem :)

Z góry dzięki za pomoc.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Przemuss »

Jeśli tak to wszystko skonfigurujesz będzie wszystko działać tak jak potrzebujesz.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Trantitel
Amator
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 26, 2020 9:06 am

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Trantitel »

Wygląda na to, że działa to w miarę ok. Mam jednak pytanie.
Jak to skonfigurować (przy założeniach 2 posty wyżej) tak, by serwer pocztowy był bez przedrostka "poczta". Teraz dla przykładu MailStation wymaga poprawienia tożsamości, bo inaczej wysyła z user@poczta.domena.pl. Domyślam się, że konieczna będzie zmiana rekordu MX i SPF, ale rekord A będzie już dla domena.pl ustawiony na www. Rozwiązaniem byłoby chyba hostowanie www na tym samym IP.
Rekordy DKIM i DMARC ustawiałem już dla domena.pl bez przedrostka i wydaje się, że poczta działa poprawnie. Gmail czy O2 nie wkłada jej do spamu.
Może jakaś dobra dusza zweryfikuje te rekordy (domena, na której testuje to trantitel.pl).

Pozdrawiam
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Post autor: Przemuss »

Tak. Dla każdej nowej domeny obsługiwanej przez serwer pocztowy dodajesz tylko rekord MX (który powinien być zawsze) i spf dla bezpieczeństwa.
Zabezpieczenia dkim i dmarc osobiście jeszcze nie wdrożyłem. Jak zajdzie taka potrzeba to wrzucę.
Podaj na jakie konto z tej domeny można wysłać. Konto admin nie istnieje lub nie zostało ono dopisane do tej domeny.
Z tego co widzę to dmarc masz skopany. Mój serwer nawet zwrotki o niedostarczeniu uznał za spam.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka




Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ