Zapis maili jak i prawa do skrzynek

ODPOWIEDZ
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Zapis maili jak i prawa do skrzynek

Post autor: Przemuss »

Po wielu latach korzystania z usług firm zewnętrznych czas przenieść serwer poczty do siebie. Koszty nie są aktualnie adekwatne do jakości jak to miało miejsce na początku.

Czy ktoś ma może jakiś patent na takie zdefiniowanie ustawień serwera by użytkownik nie miał prawa na usunięcie wiadomości (inbox i outbox), jak i by wszystko co jest wysyłane smtp z programu pocztowego (Outlook, thebat, Thunderbird miało kopie na serwerze?
Domyślnie na serwerze można zostawić jedynie kopie wiadomości w skrzynce przychodzacej, a to co wysłane nie jest dostępne od strony serwera. Chciałbym zrobić tak jak to jest np na gmailu gdzie to wszystko co wysyłam jest dostępne przez przeglądarkę + brak możliwości usuwania z 2 folderów.

Jak tego nie można zrealizować na synku pozostaje mi jedynie serwer postawiony jako VM np CentOS + postfix i dodatki.

PS. Jak wygląda wasza walka ze spamem? Wygrywacie ja czy to różnie bywa?

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Zapis maili jak i prawa do skrzynek

Post autor: Przemuss »

Z powyższym poradzę sobie na VM ale teraz sprawdzam jakby się synek nadawał do tej roli.
Generalnie wiadomości poprawnie docierają do każdego serwera ale mam problem z serwerem gdzie to aktualnie są jeszcze skrzynki firmowe.
Utworzylem sobie subdomene do tego zdefiniowałem rekord MX i SPF.
Wysyłając wiele wiadomości do różnych adresatów w tej samej domenie 30-50 to nieraz pójdzie wszystko bez problemu ale często dostaję komunikat:
mail.domena.pl[91.xxx.xx.2]:25 Connection Time Out
No tu rodzi się pytanie o co tu chodzi? Gdyby te wiadomości wyszły powiedzmy przy następnej próbie to spoko. Ale np 20 maili potrafi wychodzić do nich przez 12-24h. Przy każdej próbie wyjdzie 1-2 wiadomości. Innym razem taką ilość wychodzi 2 godziny.
Wiadomości wysyłane w międzyczasie na wp, gmail docierają zaraz mimo że jest kolejka.
Gdzie jest problem. U mnie czy u nich.
Oni twierdzą że wszystko gra ja widzę że jest gdzieś blokada.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka





Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ