Mail Station

ODPOWIEDZ
lukasz88
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 02, 2016 6:40 pm

Mail Station

Post autor: lukasz88 »

Witam

mam pytanie odnośnie konfiguracji serwera poczty, posiadam domenę zarejestrowaną w home.pl powiedzmy przyklad.com chciałbym aby serwer poczty miał kilka adresów np.

biuro@przyklad.com
uzytkownik@przyklad.com
faktury@przyklad.com
pracownik@przyklad.com
pracownik2@przyklad.com

itd... i za bardzo nie wiem jak mam i co mam skonfigurować w synology i na stronie home.pl , obecnie mam te adresy zarejestrowane i pocztę przekierowaną na Gmailu i domena jest podpięta pod gmail, chciałbym jednak zrezygnować z Gmiala i przenieść pocztę do siebie na serwer a z tego względu że gmail ma limit wysłanych dziennie wiadomości jest ich 500 a niestety ja muszę dostarczać faktury drogą elektroniczną i wysyłam ich raz w miesiącu wiecej niż 500, z tego co widziałem w synology nie będzie problemu wyłączyć limit wysłania wiadomości, tylko jak by się ktoś znalazł z forum i pomógł mi to skonfigurować jestem w stanie za to zapłacić. Kontakt jak coś na PW.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
bochen
Amator
Posty: 45
Rejestracja: pt sty 29, 2016 8:35 pm

Re: Mail Station

Post autor: bochen »

Nie ukrywam że także będę chciał taką konfigurację zrobić także podłaczączam się do zapytania LUKASZ88.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam
Bochen
------------------------------------------------------------
DS1515+6GB RAM mod //DSM 6.2-23739 Update 2
DS216j mod//DSM 6.2-23739 Update 2
Obrazek
Awatar użytkownika
cezbar
Amator
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 22, 2016 9:06 pm

Re: Mail Station

Post autor: cezbar »

Pomoc w DSM jest bardzo dobrze opracowana i można krok po kroku na jej podstawie skonfigurować serwer pocztowy. Szkoda tego powielać. Jak napotkasz problemy to przepiszę tą pomoc (którą masz) i dodam do niej obrazki.
Co się tyczy przykładowych adresów, które chcesz używać to nic innego jak kolejni użytkownicy. 1 konto użytkownika = 1 konto e-mail.
Najważniejsze by w konfiguracji domeny, w Twoim przypadku home.pl dodać Rekord Typ A, a jako wartość rekordu wpisać adres IP na którym działa domena lub inny, na którym będzie serwer poczty, ale zazwyczaj jest to ten sam adres. Warto dodać jeszcze rekord Typu CNAME o nazwie np.

Kod: Zaznacz cały

mail.twoja-domena.pl
[/b] Wtedy adres logowania do poczty jest bardziej czytelny niż

Kod: Zaznacz cały

https://adres IP lub domena/webmail/
Powodzenia w konfiguracji.
DS 214 + pakiet ochronny Colt Walker cal .44 i inne strzeladła
Awatar użytkownika
bochen
Amator
Posty: 45
Rejestracja: pt sty 29, 2016 8:35 pm

Re: Mail Station

Post autor: bochen »

A wiec ok kupię jakąś domenę na próbę i zobaczymy jak to wyjdzie.

Pozdrowionka.
Pozdrawiam
Bochen
------------------------------------------------------------
DS1515+6GB RAM mod //DSM 6.2-23739 Update 2
DS216j mod//DSM 6.2-23739 Update 2
Obrazek
pepe96
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 5:38 pm

Re: Mail Station

Post autor: pepe96 »

Witam
Podpinam się do tematu.
Również mam domenę i pocztę na home. Chcę zostawić domeny a pocztę postawić na Synology. Po zainstalowaniu Mailplus serwer i Mailplus ustawieniu rekordu A i cname udało mi się wysłać pocztę z mailplus. Niestety odesłanie tego samego maila do mailplus się nie udaje . Proszę o pomoc
ODPOWIEDZ