MailSerwer w LAN

ODPOWIEDZ
WDK
Amator
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2018 3:26 pm

MailSerwer w LAN

Post autor: WDK »

Witam

Mam taki problem....

Skonfigurowałem sobie serwer pocztowy na DS1517+, ustawiłem przekierowanie portów na routerze oraz rekordy MX,
Jeśli komputer jest poza siecią LAN w (w której znajduje się serwer pocztowy) wówczas program pocztowy łączy się bezproblemowo i poczta działa w sposób prawidłowy, ale jeśli komputer podłącze do tej samej sieci LAN (w której znajduje się serwer pocztowy) wówczas program pocztowy nie chce się łączyć i krzyczy że hasło jest niepoprawne (co oczywiście jest bzdurą).

Bardzo proszę o pomoc i informację co robię źle że program pocztowy nie chce się łączyć (w sytuacji gdy komputer i serwer pocztowy znajdują się w tej samej sieci LAN)


Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Mój Serwer to: DS1517+
Przemuss
Godfather
Posty: 1314
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailSerwer w LAN

Post autor: Przemuss »

W sieci lokalnej łączysz się przy pomocy nazwy DNS owej. Pytanie czy tak samo krzyczy jak w polu serwera wpiszesz adres IP serwera pocztowego z Lan. Jeśli tu zadziała to pozostaje konfigurować router by nie blokował połączeń do samego siebie z Lan - Wan -> przekierowany port do Lan.
Jak masz w sieci wewnętrznej serwer DNS to zrób na nim wpis by adres domeny serwera pocztowego = IP z sieci lan.
Powinno to ruszyć.


Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
WDK
Amator
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2018 3:26 pm

Re: MailSerwer w LAN

Post autor: WDK »

Serwer NAS ma taki lokarny adrs IP :192.168.1.100
Po skonfigurowaniu (w programie pocztowym Thunderbird) skrzynki pocztowej USER@192.168.1.100 (gdy komputer jest w sieci LAN wówczas) wyświetla mi się komunikat: "Nie można połączyć z serwerem 192.168.1.100. Połączenie zostało odrzucone". Natomiast gdy komputer jest poza siecią LAN i połączy się do niej (z zewnątrz) przy użyciu VPN, wówczas wiadomości się pobierają bezproblemowo.
Analogicznie jest gdy łącze się przy użyciu subdomeny (z tą różnicą że używając subdomeny nie ma znaczenia czy mam włączony VPN na komputerze czy nie)


Przemuss pisze: pt sie 10, 2018 9:16 pm by nie blokował połączeń do samego siebie z Lan - Wan -> przekierowany port do Lan.
Tutaj jest (udostępniony przez producenta) demonstracyjny panel naszego routera: http://eu.draytek.com:12925/
Bardzo bym prosił o pomoc w skazaniu miejsca gdzie są opcje które powinienem ustawić.
Dodam iż w tym miejscu: NAT >> Port Redirection mam już ustawione przekierowanie portów (dzięki czemu poczta działa prawidłowo poza siecią LAN)


Przemuss pisze: pt sie 10, 2018 9:16 pmJak masz w sieci wewnętrznej serwer DNS to zrób na nim wpis by adres domeny serwera pocztowego = IP z sieci lan.
Powinno to ruszyć.
W sieci LAN jest tylko serwer NAS, serwer VoIP (działający na FreePBX) i sam router DrayTek 2925L. Poza tym nie ma żadnych dodatkowych serwerów.
Mój Serwer to: DS1517+
Przemuss
Godfather
Posty: 1314
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailSerwer w LAN

Post autor: Przemuss »

Mhm a może wpisz adres IP w polu Pop3 i smtp.
Jako domena może nic nie dać gdyż musiałabyś zarejestrować taka dodatkowa domenę w konfiguracji serwera pocztowego.
Domenę przy adresie zostaw pierwotna taka jaka winną być.
Sprawdź firewall na synku czy nie blokuje komunikacji z sieci lokalnej.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
WDK
Amator
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2018 3:26 pm

Re: MailSerwer w LAN

Post autor: WDK »

Przemuss pisze: pn sie 13, 2018 9:12 am Mhm a może wpisz adres IP w polu Pop3 i smtp.
Poprawka. Przez swoją nieuwagę nie zauważyłem iż komputer zamiast z wewnętrzną siecią firmową LAN to połączył się z gościnną siecią Wi-fi :/
Teraz kiedy połączyłem go z właściwą siecią to na wcześniej skonfigurowanym koncie USER@192.168.1.100 wiadomości się pobrały.

Podczas konfiguracji i wpisaniu za @ adresu IP Thunderbird sam uzupełnił SMTP oraz IMAP lokalnym adresem IP

Przemuss pisze: pn sie 13, 2018 9:12 amSprawdź firewall na synku czy nie blokuje komunikacji z sieci lokalnej.
Na czas konfiguracji serwera pocztowego całkowicie wyłączyłem firewall na serwerze NAS i routerze, więc tutaj nie dopatrywałbym się problemu.
Mój Serwer to: DS1517+
WDK
Amator
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2018 3:26 pm

Re: MailSerwer w LAN

Post autor: WDK »

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły i propozycje na rozwiązanie tego problemu?
Pytam ponieważ sam problem nadal pozostał nie rozwiązany.
Mój Serwer to: DS1517+
Przemuss
Godfather
Posty: 1314
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailSerwer w LAN

Post autor: Przemuss »

Moim zdaniem to router jest u ciebie problemem. Gdyż nie puszczą ruchu z wewnątrz po bramie do wewnątrz.
Prosty test: wystaw na świat dowolną stronę po porcie 8085. Czy będziesz mógł ją otworzyć używając adresu IP czy domeny zewnętrznej.
Problem można rozwiązać stawiając serwer DNS w sieci który by rozwiązywał nazwy na właściwy adres IP. Srebro cały ruch z sieci musi być skierowany na ten serwer.
Na synku możesz postawić serwer DNS. Jak go dobrze ustawisz uzyskawszy efekt zamierzony.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ