Mailstation+nazwapl+netia

ODPOWIEDZ
bakus84
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 06, 2018 3:37 pm

Mailstation+nazwapl+netia

Post autor: bakus84 »

Witam
Mam problem z konfiguracją Mailstation, Nasa mam uruchomionego w domu dostawca Netia, dodatkowo mam domenę w nazwie pl, która przekierowałem na adres mojego serwera, ustawiłem rekord mx do demeny, przekierowanie działa prawidłowo. W Mailstation zmieniłem port serwera na np 222 ponieważ jak zostawię na standardowym 25 po połączeniu przez putty i probie wysłanie za pomocą komend wiadomości nawet nie dostaje promptu postfixa. Po zmianie portu i probie wysłania jakiegokolwiek emalia dostaje zwrotkę ze w prompcie czy w logach serwera Relay access denied, pomimo ze smtp relay w ogóle jest nie włączony. Próbowałem zmieniać wszystkie dostępne ustawienia włączać/wyłączać i w żaden sposób nie jestem w stanie wysłać żadnej poczty.Czy spotkaliście się z podobnymi problemami

Nas DS218Play DSM6.2
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Mailstation+nazwapl+netia

Post autor: Przemuss »

Komunikacja między serwerami mailowymi odbywa się na porcie 25. Tego nie przeskoczysz.
Od operatora masz stały adres IP? Bez tego pomysł z serwerem poczty nie wypali.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
bakus84
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 06, 2018 3:37 pm

Re: Mailstation+nazwapl+netia

Post autor: bakus84 »

Dzięki za odpowiedz, nie mam stałego IP wykupionego z neti jednak jak patrzę od początku podpisania umowy z nimi ( ponad pół roku) mam przydzielony stały IP, działają mi bez problemu na nim VPN, ssh, oraz inne usługi. Netia pisze ze blokuje obecnie port 25 i chce aby korzystać z 465 lub 587. Zastanawia mnie cały czas dlaczego dostaję zwrotkę z relayem jak nie jest on w ogóle używany i włączony. Męczę się już chyba ze 2 dni żeby doprowadzić do stanu możliwości wysyłki jakiejkolwiek wiadomości bez autoryzacji, autentykacji itd i zastanawiam się czy jakoś mogę jeszcze sprawdzić czy jest to problem z konfiguracją synology czy gdzieś zostaję ubijany po stronie operatora.Konfiguracja synology wydaje się banalna i nie powinna przysporzyć żadnych problemów a niestety jest odwrotnie.
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Mailstation+nazwapl+netia

Post autor: Przemuss »

Podejmij synka gdzieś do stałego adresu gdzie port 25 nie jest blokowany.
Zmień mx na nowy adres, przekieruj port 25 wtem powinno to ruszyć.

Swego czasu jak miałem łączę w Orange była możliwość wyłączenia ich ograniczeń dopisując coś do nazwy klienta w konfiguracji routera. Może u twojego operatora jest podobnie.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ