Mail server

ODPOWIEDZ
Vojtek
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 28, 2018 11:32 am

Mail server

Post autor: Vojtek »

Witam
Na początku chciałem się przywitać.

A teraz pytanko sieć WAN bez neta kilka oddziałów różne serwery pocztowe i mój Synek RS815 z DSM 6.0.2 i Mail Server 1.6.1-0484 co muszę zrobić i czy jest możliwe wysyłanie poczty pomiędzy serwerami.

Przykład

Mój oddział AD z lokalna domena xxx.inter
Mail serwer z kontami typu user@firma1.inter

Oddzial gdzies w PL z wlasna domena i wlasnym serwerem poczty

wszystko polaczone przez WAN

jak przeslac poczte w takim przypadku miedzy user@firma1.inter a drugim oddzialem

Jak ustawic Mail server jesli to możliwe by wymienial info z innym serwerami poczty.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Mail server

Post autor: Przemuss »

Rozumiem że każdy z oddziałów ma swój serwer mailowy. A ty chcesz by coś z automatu przekierować na inny adres.
Jest taka opcja w konfiguracji pod nazwą "Automatyczne UDW". Przetestuj możliwe że właśnie o to ci chodzi.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Vojtek
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 28, 2018 11:32 am

Re: Mail server

Post autor: Vojtek »

No prawie chodzi o to by każdy użytkownik z mojej firmy mógł wysłać @ do dowolnego użytkownika z Gorzowa. (przekierowanie na konkretny adres to chyba nie to)
Tak w każdym oddziale jest niezależny serwer poczty dla userow LAN.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Mail server

Post autor: Przemuss »

W takim razie wysyłasz jak normalnego maila. Z tym że serwer pocztowy musi mieć dostęp do serwera DNS który to rozwiąże nazwy. W przeciwnym razie twój serwer nie znajdzie domeny docelowej wiec nie wyśle maila.
Są na to 2 drogi:
1. serwery DNS ogólnoświatowe gdzie to zarejestrowana jest każda z domen, w tym także i te które cię interesują;
2. serwer wewnętrzny gdzie to jest dodany właściwy wpis MX jak i zdefiniowane przekierowanie na świat w przypadku gdy nie znajdzie wpisu.

Same adresy mail to już każdy user w każdej lokalizacji będzie musiał sobie wklepać z palca albo zaimportować z właściwego pliku vCard lub CSV.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Vojtek
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 28, 2018 11:32 am

Re: Mail server

Post autor: Vojtek »

No wlasnie jest problem chyba z konfiguracja MX tzn nie do końca wiem jak to zrobić:(
Teraz po zabawie z rekordami MX na DNS mam taka sytuacje, że z synology mogę wyslac @ na drugi serwer (Mailenable) też w sieci LAN ale w drugą stronę już nie.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Mail server

Post autor: Przemuss »

Trzeba dodać 2 rekordy MX w DNS w obu lokacjach po jednym dla każdego serwera pocztowego. Inaczej nie będzie to działać.
W dalszym ciągu nie wiadomo jak to ma działać. Obie lokacje podłączone tunelem VPN czy każdy z serwerów wystawiony na świat.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ