docker, ciekawe kontenery

wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

docker, ciekawe kontenery

Post autor: wlodekh »

Przyszło mi do głowy, że dobrze byłoby podzielić się tutaj ciekawymi kontenerami dockera, które warto zainstalować. Oczywiście każdy z nas ma swoje preferencje i instaluje to co akurat potrzebuje, ale o wielu kontenerach się zwyczajnie nie wie.
Oto moje:
MS SQL - nie trzeba przedstawiać, serwer sql Microsoftu, działa bardzo dobrze, choć posiada pewne ograniczenia.
Bitwarden - serwer do przechowywania haseł, wraz z dodatkiem do przeglądarki ułatwia opanowanie coraz większej ilości haseł.
Ubooquity - serwer do książek i komiksów (ew. innych dokumentów) w wersji cyfrowej, dosyć prosty, bez wodotrysków, ale na moje potrzeby w zupełności wystarcza. Testowałem też Calibre, ale aż taki kombajn nie jest mi potrzebny, mnie wystarczy katalogowanie plus wyszukiwarka.

I to wszystko. Chętnie poznam Wasze typy, może warto coś doinstalować?
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2729
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: mikhnal »

Przyda się Pihole do "zjadania" reklam i ochrony - akurat ja PH mam postawione na maszynie wirtualnej.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
xurc
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 10:00 am

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: xurc »

Ja osobiście polecam:
* WatchTower - automatyczne uaktualnianie obrazów i uruchomionych kontenerów do najnowszej wersji (obecnie jest problem z limitem requestów, które wprowadził Docker HUB, ale niebawem zostanie rozwiązany. Pull Request jest w fazie testów i poprawek).
* Portainer - webowy interfejs do zarządzania całym Dockerem. Dużo lepszy niż to co proponuje Synology obecnie. Jest instrukcja jak to postawić na DSM.

No i może jeszcze może dockerowa wersja synopackage ;)
https://synopackage.com
https://www.facebook.com/synopackage/
Sprzęt:
DS718+ (apollolake): 2x2TB (WD RED) SHR ,8GB RAM
Poprzedni:
DS215j
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: adjustin »

Tak sobie myślę, że warto przetestować:
*openvas
Osobiście używam to na serwerze VPS, ale widzę, że na Synku też jest.
Fantastyczny skaner podatności, no i darmowy. Odpowiednik Nessusa, który swoje kosztuje (zresztą jak wszystkie skanery podatności).
Opiera się o CVE i inne...
Totalne "must have", jak ktoś się zajmuje audytami IT:) Chociaż w tej sytuacji warto to odpalić, aby sprawdzić własną sieć. Zresztą, sami potestujcie.
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: SnejX »

mikhnal pisze: ndz lis 22, 2020 1:19 pm Przyda się Pihole do "zjadania" reklam i ochrony - akurat ja PH mam postawione na maszynie wirtualnej.
pi-hole na dockerze
mam i działa bardzo dobrze, kilka minut roboty i śmiga. U mnie w domu, wszystko co się łączy do sieci generuje ok 55tyś zapytań na dobę (sic!!!) z czego ok 25% jest blokowane :). Jak na razie nikt nie zgłosił, że coś mu "nie działa"
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: Teddy47 »

wlodekh pisze: ndz lis 22, 2020 12:07 pm
Oto moje:
MS SQL - nie trzeba przedstawiać, serwer sql Microsoftu, działa bardzo dobrze, choć posiada pewne ograniczenia.
Jakie aplikacje komercyjne udało Ci się na tym postawić? Ja próbowałem Insert Nexo, ale nie udało mi się, a nie miałem czasu kombinować i postawiłem MS SQL na VM z Win10. Comarch Optima działa, ale nie chce wykonać kopii zapasowej w programie (robię to za pomocą SqlCmd i to działa). Mam na sobotę rozpisane zadanie postawienia na tym płatnika dla biura rachunkowego. Ciekawe, jakie będą problemy...
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: wlodekh »

Używam tylko jednej autorskiej aplikacji, która działa bezproblemowo. Poza tym:
- backup lub restore w oparciu o sqlcmd - bez problemu,
- kwerendy w uruchamiane w SSMS czy HeidiSQL - bez problemu,
- kwerendy sczytujące dane z Excela uruchamiane z OPENROWSET (Microsoft.ACE.OLEDB.12.0) - nie działają, nie można (albo nie umiem) doinstalować odpowiedniego sterownika,
- SQL Server Reporting Services (SSRS) - nie testowałem więc nie wiem, ale raczej nie działa.
Generalnie jak ktoś chce stosować MS SQL w firmie to raczej nie polecam stawiać go w dockerze, natomiast do testów lub jako backup bazy jak najbardziej.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: Teddy47 »

Czyli zastosowanie stricte hobbystyczne...
Kumplowi się udało na tym postawić jakiś ELLISOFT Faktury czy jakoś tak i śmiga.
Spróbuję, może uda się uruchomić na tym bazę płatnika zusowskiego.
Sprawdzałeś może w Management Studio, czy da odtworzyć jakieś inne, większe bazy z dużą ilością triggerów i procedur?
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: wlodekh »

Nie, nie sprawdzałem bo nie mam takiej bazy. Moja ma tylko ok. 40 tabel, a jej rozmiar to ok. 800 MB. O mniejszych bazach nawet nie wspominam.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: docker, ciekawe kontenery

Post autor: Teddy47 »

Postawiłem na dockerze bitwardena. 10 minut roboty i działa. Apka desktopowa łączy się w sekundę, wtyczka do Chroma też. No i dwuetapowe uwierzytelnianie. Bajka ;-) I można zaoszczędzić $3 na użytkowniku miesięcznie, co przy 9 osobach daje całkiem spore oszczędności ;-)
W weekend spróbuję zaimportować hasła z Last Passa i Kee Passa. Zobaczymy, jak to się sprawdzi.
Dużym plusem apki jest to, że nie wymaga instalacji.
Dzięki wlodekh za inspirację!
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
ODPOWIEDZ