Adminer

ODPOWIEDZ
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Adminer

Post autor: sebszc »

Witam,

Stworzyłem sobie kontener Adminer - Docker Official Images. Komenda docker run -d -p 8080:8080 adminer. Odpalam http://nas_ip/8080 i widzę panel do logowania.Obrazek
Na Synology mam MariaDB 10 i chciałbym się do niej podłączyć. Kontener był różnie konfigurowany jeżeli chodzi o sieć. Raz był dołączony do sieci host docker, innym razem do bridge z zupełnie inną adresacją. Natomiast faktem jest, że niezależnie od tego nie mogę się podłączyć do serwera bazy danych tj. MariaDB 10.
Jako serwer wpisywałem różne opcje:
localhost
adres_nas_ip
localhost:3307 - to jest port z ust. MariaDB10
adres_nas_ip:3307
adres_nas_ip:/run/mysqld/mysqld10.sock
dbMysql
dbMariaDB
localhost:/run/mysqld/mysqld10.sock - tak działa na innym serwerze gdzie Adminer jest zainstalowany jako aplikacja, a nie kontener i na serwerze jest WebStation
Oczywiście user i pass jest poprawnie wpisywany, zresztą jakby było coś nie tak to są zupełnie inne komunikaty błędu. Baza danych zawsze mam puste. Rodzaj bazy to MySQL.
Błędy jakie mam przy próbie połączenia to:
- SQLSTATE[HY000] [2002] No such file or directory
- SQLSTATE[HY000] [2006] MySQL server has gone away
- SQLSTATE[HY000] [2002] Connection refused
- SQLSTATE[HY000] [2002] php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name does not resolve

Ma ktoś może pomysł co jest nie tak? Coś może trzeba dokonfigurować, jakieś mapowanie w dokerze, już nie mam pomysłu. Jak dokładnie wpisać w pole Serwer?

Z góry dzięki
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Re: Adminer

Post autor: sebszc »

Znalazłem odpowiedź, localhost nie działa dla Maria 10. Powinien być jawny 127.0.0.1. A więc łączymy się za pomocą 127.0.0.1:3307
Przyda się dla wszystkich którzy będą próbować podłączyć się do MariaDb 10.
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Re: Adminer

Post autor: sebszc »

A ja polecam :-), wirtualki też są super, ale Docker u mnie wygrywa.
ODPOWIEDZ