Kodexplorer

ODPOWIEDZ
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Kodexplorer

Post autor: karoljas96 »

Dzisiaj buszując po centrum pakietów odkryłem coś takiego jak Kodexplorer. Jestem pod wrażeniem jak ultra szybko to działa w porównaniu do standardowego DSM, no i wizja dostępu do swojego pełnoprawnego pulpitu z dowolnego komputera nie ukrywam, że jest kusząca. Macie może jakieś opinie na temat tego skryptu? Korzystacie? :)
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Kodexplorer

Post autor: adjustin »

A możesz coś więcej napisać? Oczywiście można wiele informacji znaleźć na ten temat (co przed chwilą poczyniłem). Mój post nie jest odpowiedzią, ale zainteresowałeś mnie tematem. Dodatkowa wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Chętnie bym potestował. Wtedy będę mógł się wymienić spostrzeżeniami. Co Ty na to?
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: Kodexplorer

Post autor: karoljas96 »

Jasne. Sam potestowałem trochę i wrażenia są wciąż świetne, ale jest też sporo braków:

___NAJWAŻNIEJSZE PLUSY_____
-Bardzo szybkie ładowanie interfejsu i wczytywanie plików
-Interfejs jest przepiękny, można go upodobnić do win10, win7 , maca i innych OS
-Wbudowana obsługa muzyki, zdjęć, dokumentów office (tylko do odczytu, chyba że dopłacimy za pro)
-Absolutny interfejs okienkowy (nie tak jak w DSM gdzie połowa aplikacji uruchamia się w nowej karcie).
-Customizowany pulpit, można tu tworzyć i trzymać foldery, skróty, aplikacje webowe, archiwa, pliki officowe i wszystko działa na wzór windowsa (Prawy -> Nowy -> Dokument i jest!)
-Świetnie chodzi z dotykiem i skaluje się na telefonie
-Jest wbudowany sklep z aplikacjami oraz kreator dodawania pwa do pupitu

____NAJWAŻNIEJSZE MINUSY_____
-Brak dostępu do plików z DSM, WSZYSTKIE DANE TRZEBA PRZENOSIĆ DO KATALOGU WEWNĘTRZNEGO pakietu!
-Brak komunikacji z aplikacjami DSM
-Nie potrafię określić na ile coś takiego jest bezpieczne -nie znam się na tym ale jest to w końcu skrypt firmy trzeciej

Wygląda to więc na bardzo fajną zabawkę ale no właśnie - zabawkę. Na razie nie instalowałem żadnych pakietów wewnętrznych z ich sklepu, nie dodawałem żadnych uprawnień bo się trochę obawiam. Jest to zbyt dobre i za darmo - od razu nasuwają się myśl o sprzedaży danych.
Co sądzicie?

edit: zauważyłem, że skrypt do otwierania plików office wykorzystuje api z jakiegoś serwera owa-box.vips100 ... no więc właśnie, bezpieczeństwo chyba jest niestety żadne
ODPOWIEDZ