Praktyczne zastosowanie notatnika

Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: BWaliszewski »

Panie i Panowie,

Jak w temacie - chodzi o to, że nie widzę PRAKTYCZNEGO zastosowania notatnika w DSM [a lubię wiedzieć co jest co w moich Synkach ;-)]. I nie chodzi mi Broń Boże o krytykę tego produktu, tylko o to, że być może nie dostrzegam jego oszałamiających zalet. Czy ktoś z Was mógłby mi takowe wskazać, np. w odniesieniu do zastosowań biznesowych [np.: sieć z kilkunastoma userami]?

Pozdrawiam
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: BWaliszewski »

Przepraszam, nie wyraziłem się precyzyjnie - TAK, zdecydowanie chodzi o NOTE STATION
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: mikhnal »

Od razu zaznaczę, że nie korzystam z NS.
Wg mnie Note Station to taki guglowy Keep do potęgi drugiej, albo M$ OneNote.
Trzeba mieć po prostu wyrobione przyzwyczajenia używania tego rodzaju oprogramowania.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: BWaliszewski »

Mikhnal - dzięki, - troszkę mnie nie zrozumiałeś. Gdzie ja napisałem, że to jest niefunkcjonalne, że jest jakieś "nie takie". Wręcz przeciwnie - wczoraj rozmyślając w trakcie... prysznica, poczułem zew dogłębnego poznania tegoż oprogramowania. Zamiast poznawać od początku EVERnote czy temu podobne - BARRRDZO chętnie ugryzę rozwiązanie Synologowe :-) ...ot i cała tajemnica mojego zapytania, które mam nadzieję stało się tym razem dla Ciebie nieco jaśniejsze :-)

Surveillance Station jest dobrze udokumentowane, Video Station też, Audio Station również... i wiele innych. Odnośnie Note Station jest bardzo niewiele informacji, a jeśli są - to tak ogólne, że w żaden sposób nie wnoszą wartości dodanej do stanu mojej wiedzy.

- mam wrażenie, że posiadasz wiedzę na ten temat. Napiszesz coś o tym?
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
kozaczy
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 15, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: kozaczy »

Od kiedy NC jest dostępny w formie aplikacji na komputery stacjonarne to używam ją w mojej pracy. Jako notatnik jest idealny powoli nie wyobrażam sobie pracy z tą aplikacją. Do danych NC mam stały dostęp z urządzeń mobilnych, podoba mi się funkcja szyfrowania notatek. Ubolewam tylko na synchronizacje, która nie zawsze działa, ale to może problemy sieciowe w firmie.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: Zoltar »

@kozaczy hmm.....czy skrót NC którego użyłeś oznacza NoteStation?
Awatar użytkownika
Krzys
Trochę Wie
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 16, 2017 8:26 pm

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: Krzys »

Ja używam czasami notatnika to przydatne narzędzie np. dziś zastanawiałem się będąc poza domem czy na mojej liście wypadowej znajdującej się na pulpicie jest pewna pozycja, że używam cloud Station to mam cały pulpit na synku. Wystarczyło kliknąć :)
DS214Play + 2x Toshiba E300 3TB
DS916+ (8GB) + 4x WD RED 4TB
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: michau »

Lista zakupów :)
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
2451
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 04, 2018 7:48 pm

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: 2451 »

Ja mam zapisane różne rzeczy, które wiem gdzie są i kiedyś będą mi potrzebne, np rodzaje żarówek w samochodzie (żeby co jakiś czas nie szukać tego samego; adresy urządzeń w sieci, numery portów itp. Poza tym w jednym z notatników mamzapisane stawki ZUS i co roku zapisuje nowe. Czasem sie przydaje a nie musze szukać w necie.
Jako lista zakupowa DS Note sprawdził mi się średnio, dużo lepiej tę funkcję spełnia lista zadań.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Praktyczne zastosowanie notatnika

Post autor: Teddy47 »

Ja osobiście używam go jako aplikacji w Windowsie oraz na telefonie. Proste robienie notatek na telefonie (bez pisania) jako nagranie notatki głosowej w swoim notesie (potem odsłuchuję na kompie i dodaję w kalendarzu ustalenia z klientem i zadania do wykonania. Druga sprawa, to (znowu) podyktowanie notatki, ale tym razem w udostępnionym notesie (np. co ma zrobić pracownik u danego klienta). Jak mam więcej czasu, to można zrobić notatkę wraz z zadaniami i wtedy mam zapis np. (zrobić zakupy w makro) i w zadaniach lista produktów, albo w zastosowaniu w pracy notatka np. wysłać oferty i w zadaniach nazwy firm, do których mam odesłać oferty na to, co tam chciały zamówić.
Do tych celów sprawdza się wyśmienicie.

Mam tylko jeden problem z note station. Nie wiem jak (nie wiem, czy w ogóle się da), zadania z przypomnieniem jakie tam są, pokazać w kalendarzu Synology... Może ktoś wie?
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
ODPOWIEDZ