Udostępnianie notesu - brak zadań dla notatek

ODPOWIEDZ
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Udostępnianie notesu - brak zadań dla notatek

Post autor: R70 »

Zainspirowany wypowiedzią @karoljas96 w wątku viewtopic.php?f=46&p=15778#p15778 postanowiłem wykorzystać NoteStation w bardziej zaawansowany sposób. No i napotkałem na kilka problemów które mogą wynikać z mojej nieznajomości tematu, albo z ograniczeń NS. Oto niektóre z nich:
1. Nie wiem jak ustawić filtrowania wyświetlania zadań np. dla zadanego okresu ?
2. Nie wiem jak udostępnić notatnik w taki sposób, żeby udostępnione zostały także zadania przypisane konkretnym notatkom, oraz tagi ?

Czy da się coś takiego uzyskać ?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: Udostępnianie notesu - brak zadań dla notatek

Post autor: karoljas96 »

1. W wersji przeglądarkowej po kliknięciu w Wszystkie zadania masz w prawym górnym rogu możliwość filtrowania Dzisiaj, Jutro, 7dni, 30dni - więcej opcji niestety nie widziałem.
2. NS przy udostępnianiu wrzuca notes do innej sekcji (są cztery: Notesy, Notesy inteligentne, Archiwalne, Udostępnione). Zarówno Archiwalne jak i Udostępnione są izolowane od List Zadań i Znaczników, niestety nie da się tego przeskoczyć.

Jeżeli zarządzasz całym notatnikiem razem z partnerką to polecam zrobić oddzielne konto na notes i przeeksportować wszystko (na androidzie logujesz się na inne konto w aplikacji NS, a na pececie możesz zrobić portal aplikacji twojadomena/ns i logujesz się tam na inne konto).
Jeżeli chcesz udostępniać tylko wybrane rzeczy to stwórz z skrzyżowanych tagów notes inteligentny, nazwij tak by nazwa sugerowała tagi i udostępnij go. Jednak tą metodą zadania wciąż nie będą widoczne. Pozostaje więc tylko wpisywanie zadań wewnątrz notesu ze znacznikiem pola wyboru -cóż. Alternatywnie odnośnie zadań możesz sprawdzić Synology Calendar gdzie utworzysz kalendarz o nazwie Zadania i udostępnisz go drugiej osobie (bo niestety List zadań stricte też się tam udostępniać nie da chyba że na wspólne konto). U mnie się jeszcze sprawdza się Synology Chat gdzie możesz utworzyć wspólny Kanał o nazwie Zadania i tam pisać o rzeczach które musicie wspólnie na bieżąco robić. Możesz zrobić dowolną ilość Kanałów, wiadomości możesz usuwać, tagować, robić ankiety z polami wyboru.... no są to wszystko prowizorki ale jeśli narzucisz sobie pewien schemat to da się z tego korzystać w miarę wygodnie.

Powodzenia
ODPOWIEDZ