Alternatywa do Note Station

ODPOWIEDZ
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Alternatywa do Note Station

Post autor: karoljas96 »

Cześć Wam,
odkąd postawiłem serwer NAS staram się regularnie pozbyć wszystkich używanych dotąd narzędzi (Google, Microsoft itd). Moim najważniejszym narzędziem jest prywatna baza danych przygotowana w zaszyfrowanym pliku excela, z kilkudziesięcioma podarkuszami (zeszyty) do których prowadzą linki w nawigacji kopiowanej na każdą stronę, utworzonej przez autokształty, hiperłącza, czyli tylko proste podstawowe rzeczy. Zapisuję tam dane związane ze zdrowiem rodziny, zakupami, księgowością itp. Nie jest to rozwiązanie ani wygodne w edycji ani w udostępnianiu danych ale działa poprzez OneDriva na każdym urządzeniu (w tym jako tako mobilnie!) i jest zaszyfrowane.

Teraz jestem na etapie przenoszenia wszystkiego do NoteStation gdyż wygląda mi to na bardzo rozbudowane narzędzie (kojarzenie notesów, tagi, udostępnianie, listy wielopoziomowe, wyszukiwarka, archiwa, ulubione, załączanie plików i bogate formatowanie tekstu, kopie zapasowe)

ALE

Wczoraj przeglądając Wasze wypowiedzi na forum spotkałem się z podejściem, że NoteStation to bardzo prosta zabawka i nikt z czegoś takiego nie korzysta. Jestem laikiem w tych sprawach, mógłby ktoś mnie oświecić w takim razie z czego korzystacie i czy macie do tego też dostęp na telefonie? :)

Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Alternatywa do Note Station

Post autor: michau »

Ja korzystam na co dzień. Zapisuję tam wszelkiego rodzaju notatki. Dla mnie w zupełności wystarcza.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Alternatywa do Note Station

Post autor: R70 »

Ja systematycznie korzystam głównie ze zrzucania informacji z netu, np z przeglądarki w telefonie.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: Alternatywa do Note Station

Post autor: look12 »

NS może szyfrować notatki, czy ten mechanizm szyfrowania jest gorszy/lepszy/porównywalny z exelem trudno powiedzieć. Ale niezależnie od tego ważna jest przemyślana ochrona samego NAS,a. Czym innym jest wystawienie zaszyfrowanego pliku exela na dostępnej w internecie stronie www, a czym innym udostępnienie tego pliku w LAN, czy też za VPN.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Alternatywa do Note Station

Post autor: michau »

Z plików Excel to w chwilę hasła się zdejmowało przy pomocy programów. A czy teraz się coś zmieniło?

A jeżeli chodzi o NS to najpierw musisz zalogować się do samej aplikacji a następnie kolejne hasło do samej notatki.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Alternatywa do Note Station

Post autor: stanley99 »

Nie sprawdzałem i raczej nie będę sprawdzał, a googlnąłem tylko z ciekawości... Np. to? Już nieaktualne? :
https://www.hintmine.com/lamanie-hasla- ... sza-excela
https://www.altkomakademia.pl/baza-wied ... roszytu/p1
https://pl.soringpcrepair.com/how-to-re ... -document/
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Alternatywa do Note Station

Post autor: michau »

Opcje z edycją pliku przy pomocy programu do archiwum odpada.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
Hippocampus
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 11:37 am

Re: Alternatywa do Note Station

Post autor: Hippocampus »

Swego czasu używałem Evernota i to wiele lat, od czasu jak mam NAS całkowicie przerzuciłem się na Note Station. Jest bardzo dobry. Testowałem po drodze tez OneNota ale oni nie mogą od lat rozwiązać problemu z szybką synchronizacją, za to pełna integracja z Office i to plus dla nich.
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR
ODPOWIEDZ