Synology DS414slim

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Synology DS414slim

Post autor: BWaliszewski »

W ramach charytatywnej akcji, której celem jest rozdawanie laptopów dzieciom z rodzin najuboższych - szukam małego serwerka na magazyn danych. Nasze działania skupiają się na zbieraniu, modernizowaniu, remoncie i przekazywaniu dalej - sprawnych i doposażonych laptopów. często jest konieczność przechowania gdzieś kopii plików z otrzymanego komputera i byłoby dobrze je właścicielowi jakoś oddać/udostępnić... Poza tym - trzymanie sterowników, kopii systemów i takie tam... mam ekstremalnie dużo dysków 2,5'' - a miejsca na biurku, też nie za dużo.

DS414slim - wydaje się idealnym rozwiązaniem. Gdyby ktoś chciał się czegoś takiego pozbyć/pożyczyć - to proszę o informację tutaj lub pod numer 691 460 348. Gdyby ktoś chciał poczytać o naszej akcji... wystarczy wpisać w google/FB/www: Wyskakuj z laptopa :-)

Z góry wszystkim dziękuję :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Synology DS414slim

Post autor: BWaliszewski »

No i stało się!
Mamy serwer dla naszej akcji "WYSKAKUJ Z LAPTOPA"! :-)

Nie jest to DS414slim... ale dobry, sprawdzony w boju i mocno stuningowany DS409+. Ma 4 zatoki, ma możliwości RAID... i o to chodziło! choć poproszony zostałem zachowanie anonimowości, to chciałbym wspomnieć, że serwer został nam... PODAROWANY! to była szybka akcja... kilka wiadomości na tym forum. Ustalenie szczegółów -> wysyłka! Dziękuję!

Do serwera wjechały właśnie dwa wysłużone, choć nadal działające REDY oraz dwa PURPLE - wszystkie po 2TB. To pozwoli mi na przechowywanie kopii plików z otrzymanych dysków, obrazów ISO i sterowników do laptopów... często chodzi o czas - serwer bardzo przyspieszy "żonglowanie" danymi.

--------

Cieszę się, że to właśnie tutaj, na tym forum - otrzymaliśmy wsparcie. To jedno z najlepszych forów jakie znam! Merytoryczne, rzeczowe i... trzymające pion i poziom kultury wypowiedzi :-)

Na zdjęciach widać pomieszczenia w których prowadzimy wspomnianą akcję oraz sam serwer :-)
Wszystkich ciekawych tego co robię - zapraszam do internetu:
FB: WYSKAKUJ Z LAPTOPA
www.wyskakujzlaptopa.pl

DSC_0053.JPG

DSC_0052.JPG

DSC_0557.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology DS414slim

Post autor: Przemuss »

Super że udało się otrzymać serwer który otrzymał nowe życie. Ale mam jedno zastrzeżenie co do lokalizacji serwera. W czasie dokładania papieru i zamykania szuflady wstrząsy mogą być konkretne co odbije się na żywotności dysków które jak sam napisałeś do nowych nie należą.
Jeden zamyka delikatnie a drugi tak że drukarka zmienia położenie. Wymiana tonera w tym modelu niestety wymaga nieco siły.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Synology DS414slim

Post autor: BWaliszewski »

Przemuss - masz rację... Serwer za chwilkę wyląduje za ścianą w serwerowni. Nie chciałem na zdjęciu zdradzać tajników firmy, która nas gości w swoich pomieszczeniach. Tam mu będzie dobrze... a obecne miejsce - to tak do zdjęcia :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ