Intrusion Prevention

pepeEL
Trochę Wie
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 16, 2015 9:37 pm
Lokalizacja: Philippines
Kontakt:

Re: Intrusion Prevention

Post autor: pepeEL »

Mam identycznie na moim RT2600ac.
Mam łącze 250Mbit/s i jak mam IP zainstalowane to prędkość łącza ograniczona zostaje do ok 100Mbit/s.
Zgłaszałem do Synology wielokrotnie ale nic z tym nie robią. Twierdza że u nich jest ok. Ja jeszcze mam VPN PLUs zainstalowane i kiedyś jak sprawdzali to stwierdzili że problem jest gdy ma się VPN Plus i IP.
Powinni coś z tym zrobić ale jak na razie stoi wszystko w miejscu. Pewnie będzie tak że wyjdzie nowy router i będzie mocniejszy parametrowo a nas zostawią w polu... Oby tak nie było niech nie postępują jak ASUS który nie daje żadnego wsparcia userom routerów.
Problem ewidentnie jest z Intrusion Prevention.
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Intrusion Prevention

Post autor: Pinki »

Pewnie procek nie wyrabia, bo wszystko robi. Powinni mieć to sprzętowo zaimplementowane wtedy by to działało, ale ja się nie znam tak tylko piszę :)
pepeEL
Trochę Wie
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 16, 2015 9:37 pm
Lokalizacja: Philippines
Kontakt:

Re: Intrusion Prevention

Post autor: pepeEL »

Pewnie tak... tylko ASUS ma usługę z TrendMicro i działa to spoko a Synology tutaj taka GAFA.
Awatar użytkownika
thorgal
Amator
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 29, 2017 9:26 am

Re: Intrusion Prevention

Post autor: thorgal »

U mnie na RT2600 testowałem około 2h i zmuszony zostałem do porzucenia tego pakietu. Jak u innych łącze spowolnione, pingi 2-4 razy większe obciążenie procka i ramu zbyt wysokie by to zostawić.
DS215j / DSM 7.2-64570 / 2x WD RED 2TB WD20EFRX ext4 (RAID 1) / 512MB RAM
DS720+ / DSM 7.2-64570 / 2 x Seagate IrionWolf ST4000VN008 Btrfs (RAID 1) / 18GB RAM
RT2600ac / SRM 1.3.1-9346 / 64GB Sandisk Ultra USB 3.0
pepeEL
Trochę Wie
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 16, 2015 9:37 pm
Lokalizacja: Philippines
Kontakt:

Re: Intrusion Prevention

Post autor: pepeEL »

No i u mnie było to samo. Pisz do synology zgłoszenie. Im więcej osób bedzie naciskało może coś poprawią wreszcie albo coś zmienią na inny pakiet zamiast Intrusion Prevention bo ten pakiet to wielki nie wypał...
ODPOWIEDZ