RT2600ac - nie działa tunel HTTP po SSH

ODPOWIEDZ
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

RT2600ac - nie działa tunel HTTP po SSH

Post autor: stanley99 »

Witam

Od kilku lat z powodzeniem korzystam z tunelu po SSH, z wykorzystaniem PuTTy. SSH było (i jeszcze jest) uruchomione na NAS, na routerze odpowiednie przekierowania portów, wszystko śmiga jak należy.
Niedawno nabyłem RT2600ac, a ponieważ też posiada SSH na pokładzie, postanowiłem "odciążyć" trochę Synka. Niestety tunel nie działa. Tzn. PuTTy prawidłowo łączy się z SSH w routerze, jest okno, loguję się, itd. ale potem przy próbie otwarcia dowolnej strony przeglądarka melduje "Ta witryna jest nieosiągalna. Połączenie zostało zresetowane."
Powiem może w ten sposób: gdy łączę się przez PuTTY z Synkiem, wsio w przeglądarce działa. Jeśli z RT2600ac - nie działa. Konfiguracja obu połączeń w PuTTy identyczna (w szczególności opcja Connection->SSH->Tunnels). Różnią się tylko portami, na których jest postawione SSH w Synku i w routerze.
Jakieś pomysły co można z tym zrobić?

P.S. Generalnie chodzi o tunel tworzony w ten sposób:
http://www.en3o.pl/linux/tunelowanie-ht ... tty-3.html
Podobne opisy można zresztą znaleźć w wielu miejscach. Kiedyś było także na "starym" forum Pronas, ale zawartość tamtego forum została skasowana.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: RT2600ac - nie działa tunel HTTP po SSH

Post autor: stanley99 »

Tak tylko informacyjnie. Nie udało mi się zestawić wspomnianego wyżej tunelu po SSH z routerem. Nie działa i już. Może to kwestia jakichś uprawnień konta, nie wiem. Z NAS-em działa.
Ale za to na kompie, z którego do tej pory łączyłem się tym tunelem SSH (do NAS) udało mi się teraz zestawić połączenie przez OpenVPN do RT2600ac. Czyli w sumie jeszcze lepiej, gdyż prócz przeglądania stron mam można powiedzieć pełny dostęp do swojej sieci, możliwość mapowania zasobów, itp. Dodam tylko, że ów komp stoi za dosyć mocno restrykcyjną zaporą, zza której udało kiedyś mi się połączyć właśnie tylko tunelem po SSH. Standardowymi VPN-ami (OpenVPN, itd.) coś wtedy mi nie szło. Jednak teraz się udało, więc temat uważam za zakończony.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ