FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: stanley99 »

JimUSA pisze: sob lut 01, 2020 12:38 pm <...>Chciałem przekierować porty by mieć dostęp do aplikacji takich jak Video, Photo, Music, Note itp po za domem. nie chodzi mi o QC tylko o normalny dostęp. Tak samo chcę przekierować port odpowiedzialny za możliwość dodania serwera jako dysk sieciowy w windowsie. Mam drugi komputer po za domem i najłatwiej mi było by używać go z poziomu eksploratora <...>
Skoro tak, oraz jeśli masz zamiar mieć w przyszłości jakąkolwiek kontrolę z tym co się dzieje z Twoim serwerem i danymi, proponuję zainteresować się dostępem przez VPN. Możesz w ten sposób bezpiecznie dostać się i korzystać z praktycznie wszystkich usług i zasobów, nie tylko na Synku, ale także na innych urządzeniach w swoim LAN. W przypadku OpenVPN wystarczy przekierowanie tylko JEDNEGO portu.
Fakt, konfiguracja może nie jest tak banalna jak "zwykłe" przekierowanie portów poszczególnych usług, ale też nie przesadnie trudna, uważam zdecydowanie warta poświęconego czasu. Artykułów o konfiguracji jest pewnie w sieci dużo, na początek proponuję rzut oka tu: https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... /vpn_setup
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ