FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Witajcie, wiecie jak mam skonfigurować serwer NAS z routerem by mieć do niego dostęp po za domem? Wcześniej wszystko śmigało na routerze od UPC. Serwer wykrył ustawienia itp to nie było trudne. Teraz niestety serwer nie wykrywa routera od orange, nie ma go nawet na liście do wyboru. Chciałem przekierować porty by mieć dostęp do aplikacji takich jak Video, Photo, Music, Note itp po za domem. nie chodzi mi o QC tylko o normalny dostęp. Tak samo chcę przekierować port odpowiedzialny za możliwość dodania serwera jako dysk sieciowy w windowsie. Mam drugi komputer po za domem i najłatwiej mi było by używać go z poziomu eksploratora niż przez WEB. Ktoś jestr mi w stanie pomóc doradzić jakie porty i jak mam przekierować?

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

JimUSA pisze:Witajcie, wiecie jak mam skonfigurować serwer NAS z routerem by mieć do niego dostęp po za domem? Wcześniej wszystko śmigało na routerze od UPC. Serwer wykrył ustawienia itp to nie było trudne. Teraz niestety serwer nie wykrywa routera od orange, nie ma go nawet na liście do wyboru. Chciałem przekierować porty by mieć dostęp do aplikacji takich jak Video, Photo, Music, Note itp po za domem. nie chodzi mi o QC tylko o normalny dostęp. Tak samo chcę przekierować port odpowiedzialny za możliwość dodania serwera jako dysk sieciowy w windowsie. Mam drugi komputer po za domem i najłatwiej mi było by używać go z poziomu eksploratora niż przez WEB. Ktoś jestr mi w stanie pomóc doradzić jakie porty i jak mam przekierować?

Trzeba było napisać że nie wiesz jakie porty przekierować.

Jakie porty sieciowe są wykorzystywane przez usługi Synology?
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5