Problem z RT1900ac

projektkong
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 27, 2017 11:20 am

Re: Problem z RT1900ac

Post autor: projektkong »

WILU pisze:hmmm piszesz że jak blisko podejdziesz to coś tam łapie ta sieć, wiec może jednak będzie to problem z zakłóceniem sygnału. spróbuj ten router przenieść na próbę w inne miejsce domu / mieszkania i sprawdź czy dalej to samo. jeśli tak to patrząc na wcześniejsze posty w tym wątku można zacząć brać na poważnie usterkę sprzętową.
Spoko jutro sprawdzę (napiszę tu jutro czy to coś zmieniło), ale dziwię się, bo kładę się spać i wszystko działa, budzę się i nie działa po Wi-Fi nic. Jeszcze gdybym instalował jakieś nowe sprzęty elektroniczne, które mogłyby zakłócać sygnał to tak, ale nic nowego się nie pojawiło, wszystko od roku (ba pewnie nawet więcej) w mieszkaniu bez zmian. Tak samo dziwi mnie ta siła sygnału (zawsze kilka "kresek") którą pokazują urządzenia które chcę do sieci podłączyć.

Jednak tak jak pisałem jutro sprawdzę i napiszę czy coś to dało.
WILU pisze: jeszcze jedno: piszesz, że router zresetowałeś i na nowo ustawiłeś sieć. może na próbę zrób to z jednym z urządzeń, to jest usuń skonfigurowane połączenie wifi i zestaw je na nowo.
Można powiedzieć, że zrobiłem to "z automatu", bo ta nowa sieć (po powrocie do ustawień fabrycznych) inaczej się nazywa niż poprzednia, więc siłą rzeczy każde z urządzeń musiałem sparować z nową siecią ponownie.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z RT1900ac

Post autor: mikhnal »

A nie pojawiła się w okolicy jakaś nowa sieć zakłócająca twoją?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
projektkong
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 27, 2017 11:20 am

Re: Problem z RT1900ac

Post autor: projektkong »

Ściągnąłem tego WiFi Analizera i takie mam odczyty (nazwę sieci zostawiłem taką jak zaproponował router przy konfiguracji):

W miejscu, w którym pracuję komputer główny gdzie do niedawna wszystko działało:
Obrazek

A to jakiś 1[m] od routera (telefon nie był w stanie podłączyć się do sieci WiFi):
Obrazek

Nawet myślałem, że może faktycznie jakiś kanał się nakłada, ale chyba nie.

Później przestawiłem router na środek mieszkania i niestety nadal nie mogę połączyć się przez WiFi (sygnał jest, ale podłączyć się nie można).
Już myślałem, że może coś z sieciówką w komputerze, ale przez WiFi nie działa nic (tylko np. telefon jak podejdzie się bardzo blisko, a i to nie zawsze). Dwa komputery na Windowsie, jeden na Linuksie. Przez LAN (podłączone do RT1900ac) działają, przez WiFi nie.
projektkong
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 27, 2017 11:20 am

Re: Problem z RT1900ac

Post autor: projektkong »

Zalogowałem się i faktycznie Smart WiFi (Connect) było włączone. Wyłączyłem.
Niestety żadnych zmian (sieć nadal widoczna, siła sygnału doskonała, ale do WiFi nie mogę się podłączyć).

Obrazek

Teraz pytanie. Czy taka sytuacja może być podstawą do reklamacji?
No i jak wygląda reklamacja u Synology (ten router to jedyny sprzęt tej firmy jaki mam)?
Kupowałem na morele.net. Czy ewentualną reklamację muszę robić przez nich, czy jest jakiś oficjalny serwis do którego to zgłaszać?
projektkong
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 27, 2017 11:20 am

Re: Problem z RT1900ac

Post autor: projektkong »

Wielkie dzięki za link do tego forum.
Wyobraźcie sobie, że póki co pomaga to (podkreśliłem o co konkretnie chodzi):
Hi Babylonia,

I already tried to forget the network on my mobile device and connected again typing in the password again, unfortunately no result. After lowering the Transmit Power to medium -> no result but after lowering to Low, I could connect again. Strange! I thought the stronger the signal... the better it would be?

Thnx!

Maurice
Mogę podłączyć urządzenia, które wcześniej nie mogły się podłączyć. Jednak gdy teraz sprawdzam WiFi Analizera (jak również Windown) pokazują znacznie gorszą (słabszą) jakość połączenia. Jednak działa.

No i co teraz?
Reklamować ten router?
ODPOWIEDZ