Trasa statyczna i OpenVPN

ODPOWIEDZ
pepeEL
Trochę Wie
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 16, 2015 9:37 pm
Lokalizacja: Philippines
Kontakt:

Trasa statyczna i OpenVPN

Post autor: pepeEL »

Witam
Ma u siebie w domu router RT2600AC na którym mam postawiony serwer VPN pLus z obsługą OpenVPN. Asresacja LAN Synology to 192.168.13.0 a adresacja openVPN to 172.22.0.0
Drugi router w innej lokalizacji to jakiś TPLINK z wgranym softem alternatywnym aby obsługiwał modemy 3G i OPenVPN czyli jakieś Gargoyle. On ma uruchomionego OPENVPN jako klienta i łaczy się do mojego SYnology. Otrzymał adres na VPNie 172.22.0.6
Z sieci LAN routera klienta dostaje sie do mojej sieci LAN gdzie jest Synology. Natomiast w drugą stronę czyli z sieci LAN synology do sieci LAN routera klienta nie mogę. Jedyne co to mogę otworzyć stronę konfiguracji routera klienta na adresie 172.22.0.6 i nic poza....
Chciałem na synology dodać statyczna trasę jako network destination 192.168.4.0 z maska i jako gateway podałem 172.22.0.1 ale wtedy trasa statyczna jest ze statusem DISABLED. Nie można jej właczyć. Nie wiem jak ogarnąć aby mieć z sieci LAN Synology gdzie jest serwer dostać się do urządzeń w sieci LAN klienta. Bo dostęp obecnie działa w jedną stronę.
ODPOWIEDZ