Router - brak dostępu przez domenę w sieci lokalnej

Mam w sieci zainstalowany router RT2600ac i DS1515+. Skonfigurowałem dla nich domenę zewnętrzną i wszystko działa gdy łączę się z tymi urządzeniami z zewnątrz. Lecz gdy jestem lokalnie podpięty do tego routera to nie mogę dostać się przez domenę podpiętą do tych urządzeń. Nie ładuje strony. Przez lokalny adres działa.

Gdzie może być problem?
Mam kilka takich urządzeń skonfigurowanych i nigdy nie miałem tego problemu.

Re: Router - brak dostępu przez domenę w sieci lokalnej

Na routerze musisz szukać rozwiązania.
Chyba że postawisz lokalnie DNS serwer i wszystkie urządzenia będą go odpytywać.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

Pinki pisze:Mi to wygląda na "hairpin nat".
Dzięki za tą informację. Z tego co sprawdziłem to bardzo możliwe. Potestuję i wrócę z wnioskami.
Przemuss pisze: Na routerze musisz szukać rozwiązania.
Chyba że postawisz lokalnie DNS serwer i wszystkie urządzenia będą go odpytywać.

Jest Server DNS na serwerze zainstalowany i ustawiony.
psmanek pisze: Sprawdź czy DNS kieruje tam gdzie powinien.

Np. w ten sposób

Kod: Zaznacz cały

nslookup domena.pl
Tak. Jest ustawione poprawnie.
psmanek pisze:
czw cze 27, 2019 1:07 pm
Bardzo dziwne. Powinno działać, jeśli działa z sieci wewnętrznej oraz po IP w sieci lokalnej. Może przeglądarka coś trzyma w cache'u? Spróbuj skorzystać z trybu prywatnego (incognito).
Tak - dziwne. Każde urządzenie ma z tym problem jak tylko jest podłączone do sieci lokalnej.

DNS lokalny po odpytaniu (ping strona.pl) winien wskazać adres z sieci lokalnej.
Jak podaje publiczny znaczy że DNS nie jest skonfigurowany.
Można też odpowiednio skonfigurować sam router (o ile da radę) by przekierowanie było po proxy w efekcie będzie działać na adresie publicznym..

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676