Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

co do SMB - w panelu sterowania Synology -> usługi plików -> usługa plików Windows jest guzik ustawienia zaawansowane. na samym dole masz guzik "wyczyść pamięć podręczną SMB". możesz tego spróbować, ewentualnie zmienić wersję samby na inną (np z smb3 na smb2).

ALE

wg mnie raczej nie tu będzie leżeć problem. przecież lag występuje bezpośrednio na samym serwerze przy wyświetlaniu zawartości poprzez File Station - tu samba czy inne protokoły dostępu do plików nie mają znaczenia. na jakich dyskach masz te dane? na seagate constellation o których pisałeś w innych postach? nie mają one czasem jakiegoś błędu w firmware o którym było głośno jakiś czas temu?
najlepiej byłoby testowo postawić na jakimś dysku od nowa DSM na tym serwerze i sprawdzić czy dalej problem będzie...
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<

Mam teraz 3 dyski po 4TB Purple + 1 Constellation na kamery. Testowałem dyski Constellation u znajomego zapalonego gracza online. Szły idealnie nie przycinały. Samsung jakiśtam 5400/32MB przycinał. Black 2TB 5400-7200 też idealnie chodził.
Pozmieniałem w ustawieniach zaawansowanych SMB,było SMB2, zobaczymy. Ale czy czasami to nie będzie żadnej różnicy? W końcu SMB to raczej jest widoczne w Windowsie, a ja mam lagi na Applu.
Chyba jednak lag nie dotyczy samego serwera, bo tak jak pisałęm przedtem na kompie z Windowsem zawartość jest ukazywana w sekundzie... a nie po 20 sekundach jak na Applu.

Pytanie pomocnicze apropo długiego dostępu do plików. Czy ktoś, kto ma bardzo długie czasy dostępu ma podmontowane jakieś foldery zdalne w folderze do którego chce uzyskać dostęp? Pytam o to dlatego, że jeśli zewnętrzne zasoby są podmontowane, to czas dostępu do zasobu może trwać bardzo długo, z naciskiem na bardzo.

jacek1008 pisze:Jest już Universal Search a lag dalej występuje.
I lepiej nie będzie (przynajmniej do czasu kolejnej aktualizacji systemu, w której być może wprowadzą szybszą obsługę folderów). Ten typ (Synology) tak ma i nie daj sobie wmówić, że problem jest po stronie Twojej (Twojego routera, serwera, dysków, laptopa, sieci, itp. itd.). U mnie na DS415+ (a więc jednym z wydajniejszych NASów w ofercie) lag również występuje (na pokazanie zawartości folderu z kilkoma tysiącami podfolderów czekam czasem do kilku sekund) i jeśli ktoś twierdzi, że u niego działa to błyskawicznie, to niech pokaże to na filmie. Inaczej nie uwierzę...

Nie wiem o co wam chodzi.
Do testowego katalogu wrzuciłem ok 9500plików. FS pokazuje zawartość w ok 4s. Moim zdaniem wylistowanie plików jest na dobrym poziomie.
Tym bardziej że taka ilość plików na lokalnym dysku zajmuje też coś koło tego.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676