Re: Synology a Qnap szybkość dostępu.

psmanek pisze:Kilka tysięcy podfolderów... a widziałeś maszynę, która wyświetli kilka tysięcy folderów natychmiast? Nawet lokalne dyski SSD muszą mieć chwilę na wylistowanie takiej zawartości.
A czy gdziekolwiek narzekałem na czas wyświetlenia zawartości? Chciałem tylko wyraźnie napisać, że w Synology takie czasy to norma, że żadne Universal Searche czy inne cuda tego nie zmienią/nie zmieniły (co było wcześniej przez jednego z użytkowników sugerowane) i że nie uwierzę, że u kogoś na Synku zawartość pokazuje się szybciej. Być może na QNAPie wygląda to lepiej (o czym pisał autor w pierwszym poście). Nie mam QNAPa, więc nie wiem.

Odgrzeję starego kotleta.
Już wiem co spowalnia wylistowanie zawartości folderów..... Surveillance Station.
Po zatrzymaniu tej usługi, maksymalnie 8 sekund czekam na wyświetlenie zawartości folderów.Każdego. Natomiast średni czas to około 3-4 sekundy.
Natomiast po załączeniu Surveillance i wskazaniu miejsca nagrań na tym samym volumenie jak i przechowywane foldery, wtedy oczekiwanie na wylistowanie wzrasta do...... i jeszcze czekam.

Jakie jest w czasie działania usługi monitoringu jest obciążenie cpu, ram i wolumenu?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

A ile masz kamer i jaki system plikow?
U mnie monitoring zabijal uzycie wolumenu juz przy 50 kamerach a dokladniej to proces usuwania starych nagran powodowal ze uzycie wolumenu bylo prawie caly czas na 100%. Pomoglo przejscie na ext4. Btrfs sobie nie radzil w tym konkretnym zastosowaniu. Zeby bylo ciekawie problem byl zglaszany i analizowany przez synology. Najpierw kazali wymienic wszystkie dyski na enterprise bo inaczej nie chcieli podejmowac dalej tematu. Dyski wymienilem. Pozniej doczepili sie ze za duzo klatek per kamera jest ustawione to im pokazalem specyfikacje gdzie jak byk bylo ze jest jeszcze spora gorka. Nastepnie prosili o zmiane juz nie pamietam jakiego parametru na kamerze na 0 jak im naposamem ze sie nie da bo jest zakres od 1 do 255 to stwierdzili ze nie wiedza i przekaza sprawe deweloperom i kontakt sie urwal.
Objaw byl taki ze synek mial obciazony wolumen na 100% i powstawaly luki w nagraniach. Kamery hikvision.
Po przejsciu na ext4 problem ustapil (od miesiaca nic sie nie dzieje).

Troche offtop mi wyszedl :)

No coś ty, przekazałeś nam bardzo ważne spostrzeżenie: do monitoringu i nagrywania potrzebny jest osobny wolumen w ext4.
DS3018xs
DSM 6.2.2-24922
16GB RAM DDR4 2400 CL17 ECC
6x WD Red 6TB RAID 5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
APC Back USP ES 700G
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.2-7915