NAS do firmy - backup + VM windows

ODPOWIEDZ
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

NAS do firmy - backup + VM windows

Post autor: R70 »

Trafiłem do klienta który ewaluuje z 3 komputerów po wifi na większą strukturę - myślę że nadal rozwojową.
Obecnie są to 3 nowe kompy (i5 i i7) z Win 10 Home/Pro, 4 - 5 starszych komputerów. Oczywiście żadnego backupu, czy zarządzanego wspólnego udziału. Staram się go przekonać że przydałby mu się jakiś Synek z ABB, Drive dla synchronizacji dokumentów zespołu - dochodzą 1-2 lapki, które często pracują na LTE i w międzyczasie porządkuję ten "bałagan". W międzyczasie, klient kupił sobie soft do zarządzania produkcją i zamówieniami: https://www.in-software.pl/wymagania-systemowe.html (na razie, na 2 stanowiska, potem na 3-4 może więcej - nie wiadomo w jakim tempie się będzie rozwijał) którego wymagania sprzętowe trochę mnie zaskoczyły. Zastanawiam się czy jeśli wybiorę DS3018xs+, DS1621xs+ ewentualnie DS1621+ z 32GB RAM, HDD do backupu i magazynu, SSD do VM (ewentualnie HDD + SSD cache) to VM z Windowsem i na początek domyślnym SQL Express to w miarę komfortowo udźwignie? Biorąc pod uwagę ograniczenia SQL Exspress do 4 core, wydaje mi się, że najlepiej dałby radę DS3018xs+ ponieważ ma najszybsze rdzenie, ale jest ich mało więc VM na 4 rdzeniach będzie chyba najszybszy?
Podpowiecie coś?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
ODPOWIEDZ