Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: Szubi »

Witam, zakup DS220+ byl głównie po to by synchronizacowac filmy i zdjęcia z telefonów żony i mojego, oraz komputerów. A później swobodnie je przeglądać w telefonie. Chcemy się uwolnić od zdjęć Googla. Czytam tu różne opinie, że te aplikacje działają nie wszystkim. Jedni chwalą jedno, inni drugie. Niektóre aplikacje synchronizują się automatycznie inne mają problem. Kolejne nie pozwalają wybrać więcej niż jedną ścieżkę do synchronizacji itd.
I teraz moje pytanie, mając Android 10, która aplikacja do synchronizacji zdjęć i filmów będzie najlepsza pod Synology DS220+ ? Zależy mi na swobodnym przeglądaniu jak i bezproblemowej synchronizacji, bym nie musiał zerkać czy aby na pewno zdjęcia są na dysku NAS. Tak jak to miałem przy synchronizacji zdjęć google.
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: Pinki »

Ja mam ds file, dziala od roku poprawnie. Tyle ze to do robienia kopii na synka, nie przegladam na telefonie tego co na synku.
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: Szubi »

Pinki pisze: sob lut 06, 2021 4:34 pm Ja mam ds file, dziala od roku poprawnie. Tyle ze to do robienia kopii na synka, nie przegladam na telefonie tego co na synku.

Można wybrać kilka lokalizacji do kopii? Oraz czy z powodzeniem można używać np. DS File do synca, a np. Moments do przeglądania galerii zdjęć i filmów ?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: wlodekh »

Do kopiowania można używać DS File lub DS Photo, do przeglądania zdjęć DS Photo lub Moments. Ja kopiuję sobie fotki przez DS File, potem wrzucam te, które chcę zachować do katalogu photo. Każdy z moich domowników ma własny katalog do kopiowania - ustawiłem na domowy home żeby nie było bałaganu. Możliwości jest kilka, co kto lubi.
W przypadku FS File jest tylko jedna lokalizacja do kopii. W DSM 7.0 w aplikacji Photos można sobie ustawić katalog photo użytkownika domowego do kopiowania.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: Szubi »

wlodekh pisze: sob lut 06, 2021 7:54 pm Każdy z moich domowników ma własny katalog do kopiowania.

No właśnie to mnie interesuje by w stworzyć główny folder ZDJĘCIA, w miałbym folder Tel. MIRKA, Tel. SEBASTIAN. Każdy miałby swój folder do automatycznej synchronizacji zdjęć z swojego telefonu. Jednal w aplikacji Moments, chciałbym by można było oglądać wszystkie foldery, niezależnie z kogo telefonu. Czy wtedy muszę tworzyć osobne konto QucikConnect dla żony ? Czy konto jest jedno, a tylko zakładam drugiego usera ?

No i drugie pytanie, czy można w DS File rozdzielić by automatycznie formaty zdjęć leciały do folderu zdjęcia, a filmy leciały do folderu FILMY ?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: wlodekh »

Załóż sobie userów, nadaj im loginy i hasła, każdy z nich loguje się samodzielnie po tym samym adresie QC. Każdy z nich sam sobie ustawia ścieżkę do automatycznego kopiowania zdjęć, jeśli ma uprawnienia to kopia ta może być również do katalogu photo, niekoniecznie w home. Wg mnie wygodniej jest jednak do home bo nad tym panujesz: przecież nie wszystkie zdjęcia chcesz zachować. Jest mała niedogodność podczas kopiowania z użyciem DS File: apka powinna być włączona lub na nowszym Androidzie ustawiona ciągła praca w tle.
Rozważ również kopiowanie przez DS Photo do katalogu photo w home usera.

Szubi pisze: ndz lut 07, 2021 12:10 amNo i drugie pytanie, czy można w DS File rozdzielić by automatycznie formaty zdjęć leciały do folderu zdjęcia, a filmy leciały do folderu FILMY ?

Wg mojej wiedzy nie.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: Szubi »

wlodekh pisze: ndz lut 07, 2021 9:43 am Jest mała niedogodność podczas kopiowania z użyciem DS File: apka powinna być włączona lub na nowszym Androidzie ustawiona ciągła praca w tle.
Rozważ również kopiowanie przez DS Photo do katalogu photo w home usera.
Oj to bardzo duża niedogodność. Czyli Synology i DSM nie zastąpi mi Zdjęć Google - a szkoda, bo to był główny cel. W Googlu nikt nie myślał o tym, że coś trzeba włączyć i wysłać do chmury. Jak tylko telefon znalazł się w zasięgu WiFi, chwile po tym wiedziałem, że już jest wszystko w chmurze.

Tutaj, czy wybiorę DS File, czy też DS Photo - będę musiał pamiętać by co jakiś czas wysłać fotki do NAS'a ? Szkoda, lubie jak dzieją mi się rzeczy automatycznie. Strasznie zaburza mi to mój smart dom, który cały czas rozwijam... By wszystko działo się samo.

Zakupiony DS220+ z 12TB dyskami + kolejny zewnętrzny dysk na USB 6TB który ma robić automatyczna kopia zapasowa plików w NAS'a do tego UPSy... Tyle kasy - a takie ograniczenia :) Ciekawe czy w Qnapie jest podobnie ?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: wlodekh »

Tak, ale założyłem asekuracyjnie, że nie wszyscy userzy autora wątku (ciocia, wujek, dzieci, w przyszłości szwagier...) muszą mieć Androida 10, wolałem uniknąć pretensji, że komuś się nie synchronizuje bo nie chciało mu się raz na tydzień odpalić apki.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
pdz
Zawsze On-Line
Posty: 443
Rejestracja: śr gru 27, 2017 2:34 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: pdz »

Nie wiem czy to wyjście ale mam DS220+ , fotki i filmy z telefonu zgrywam ręcznie i przy okazji wywalam niepotrzebne , tak też robię z lustrzanką , później kopia na HDD po USB.
Myślałem nad automatyzacją ale prawda jest taka, że fotek robi się dużo i później NIGDY nie przegląda z racji ilości.
Do przeglądania z NAS lub innych celów używam softu serii DS , czyli DS Photo , DS File , itp. itd.
1 x DS220+ , 6GB RAM, 1x14TB WD Gold , USB Copy 4TB Seagate SkyHawk , router RT6600ax
1 x RS4017XS+ , 64GB RAM , 16x14TB WD Gold , 1 x M2D20 + 2 x SNV3500-400G read/write
3 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology , 4 x 1.92TB Synology
2 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology
1 x RS2418RP+ , 64GB RAM , 8x14TB WD Gold
teodorkowalski
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 08, 2021 8:31 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: teodorkowalski »

Witam wszystkich.
Przepraszam za lekki offtop, ale mam krótkie pytanie, pokrewne nieco temu, o co pyta autor wątku:
Czy istnieje jakiś program do przeglądania zdjęć na telefonie pokroju Moments, ale pozwalająca przeglądać zdjęcia folderami (tak, jak mam je umieszczone na dysku), np. "wakacje 2015"? Moments wrzuca wszystko "do jednego worka", dzieląc zdjęcia jedynie według daty, co powoduje, iż ciężko mi znaleźć konkretne wydarzenie, które chcę oglądać. Albumy trzeba zakładać ręcznie, co przy dużej ilości wrzuconych zdjęć byłoby koszmarnie czasochłonne...
DS218 "bez plusa" ;-)
ODPOWIEDZ