Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: Szubi »

teodorkowalski pisze: pn lut 08, 2021 8:49 pm Witam wszystkich.
Przepraszam za lekki offtop, ale mam krótkie pytanie, pokrewne nieco temu, o co pyta autor wątku:
Czy istnieje jakiś program do przeglądania zdjęć na telefonie pokroju Moments, ale pozwalająca przeglądać zdjęcia folderami (tak, jak mam je umieszczone na dysku), np. "wakacje 2015"? Moments wrzuca wszystko "do jednego worka", dzieląc zdjęcia jedynie według daty, co powoduje, iż ciężko mi znaleźć konkretne wydarzenie, które chcę oglądać. Albumy trzeba zakładać ręcznie, co przy dużej ilości wrzuconych zdjęć byłoby koszmarnie czasochłonne...

A to dobre pytanie jest... Fajnie by było jak w głównym folderze aplikacji był cały miszmasz po datach... A można by przełączyć tryb ścieżek do zdjęć.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: mikhnal »

@teodorkowalski: Przez wiele lat używałem QuickPic, minimalistyczna aplikacja na Androida bez reklam mająca wielką zaletę: można podpiąć zasób po Sambie (czyli w sieci lokalnej bezpośrednio, zdalnie np. za pomocą VPN) ale od kiedy twórca tej aplikacji sprzedał się jakieś chińskiej firmie nie dało się tego używać, ilość reklam na każdym kroku była niedorzeczna. Dorwałem plik ostatniej wersji "free" i go przerobiłem w taki sposób, aby po zainstalowaniu Sklep Googla nie proponował aktualizacji (żadna filozofia, podmiana klucza/identyfikatora aplikacji - dla sklepu jest to inna aplikacja). Jeśli macie odwagę mogę tu wrzucić plik .apk tej modyfikacji.

qp.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: michau »

DS Cloud i odpowiednia konfiguracja, które foldery gdzie ma wrzucać.

DS cloud
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: wlodekh »

No a DS Photo? Mam katalogi 'rok', a w nich podkatalogi typu 2021-01, 2021-02 i w nich zdjęcia, na DS Photo wchodzę normalnie do katalogu głównego, a potem do podkatalogu. Nie o to chodzi?
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
teodorkowalski
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 08, 2021 8:31 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: teodorkowalski »

@mikhnal:
Quickpicka używałem swojego czasu jako podstawowej przeglądarki do zdjęć na telefonie. Według mnie bardzo fajny program. No, ale tak jak napisałeś, do czasu...
Twoja propozycja wydaje się warta rozważenia. Możesz po krótce opisać, jak zgrać to wszystko razem, tzn. jak "spiąć" Sambę z Quickpickiem? I jak wygląda postawienie tunelu na komórce? Jest to wszystko kłopotliwe w użytkowaniu? Przyznaję, że nie jestem biegły w "te klocki". Nie chciałbym pójść w stronę rozwiązania, które wymaga wykonania zbyt wielu czynności w celu pooglądania kilku zdjęć...
DS218 "bez plusa" ;-)
teodorkowalski
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 08, 2021 8:31 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: teodorkowalski »

wlodekh pisze: wt lut 09, 2021 10:46 am No a DS Photo? Mam katalogi 'rok', a w nich podkatalogi typu 2021-01, 2021-02 i w nich zdjęcia, na DS Photo wchodzę normalnie do katalogu głównego, a potem do podkatalogu. Nie o to chodzi?
Tylko w moim centrum pakietów ni282686e ma już DS Photo. Mój NAS jest świeżutki, raptem kilkudniowy...
Może da radę pobrać ten pakiet z innego źródła i zainstalować ręcznie (chyba jest taka opcja)?
DS218 "bez plusa" ;-)
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: wlodekh »

DS Photo to aplikacja na telefon, musisz zainstalować sobie Photo Station i odpowiednio skonfigurować. Domyślnie przy instalacji tego pakietu zakładany jest katalog photo, polecam pozostać przy tych ustawieniach.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: mikhnal »

Przerobiona aplikacja QuickPic o której wspominałem:
https://drive.google.com/file/d/1mQtThG ... sp=sharing
Połączenie po Sambie dodajesz klikając +Dodaj ze zrzutu i wpisujesz parametry połączenia, np.: IP_SYNKA/PELNA_SCIEZKA_DO_KATALOGU/

Kod: Zaznacz cały

192.168.0.10/public/zdjecia/
admin
tajne$haslo
Jak skonfigurować VPN:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... VPN_server
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
teodorkowalski
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 08, 2021 8:31 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: teodorkowalski »

Dzięki wszystkim za pomoc. Tak sobie myślę, że nieco za szybko rzuciłem się z prośbą o pomoc na forum, zamiast samemu więcej pogrzebać i poznać środowisko NAS-a. Mam go w sumie 3 dni i wciąż uczę się jego możliwości. Ale coraz bardziej mi się podoba!
W sumie, w sprawie pytania które zadałem na początku, to najprostszym rozwiązaniem wydaje mi się użycie po prostu "zwyczajnego" DS File, czy wspomnianego wcześniej DS Driva. Każdy z tych pakietów wyświetla "normalną" strukturę katalogów i pozwala przeglądać na telefonie zawarte w nich zdjęcia. Poza tym, jeśli przechowujemy te foldery w "Moments" to mamy jednocześnie możliwość przeglądania tych zdjęć właśnie za pomocą pakietu Moments. Czyli (jak dla mnie) jest dobrze "z każdej strony", bez stosowania dodatkowych narzędzi.
DS218 "bez plusa" ;-)
algi
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 14, 2022 6:16 pm

Re: Która aplikacja najlepiej sprawdza się w synchronizacji zdjęć/filmów na Android 10

Post autor: algi »

Polecam aplikacje PhotoSync z GooglePlay.

Wrzuca fotki na wiele celów o zadnych godzinach, może czekać na wifi itd itp


Dostępne cele wysyłki fotek i video:

Computer
Phone/Tablet
WebDAV
FTP
SMB
Dropbox
Google Drive
OneDrive
Flickr
Google Photos
SmugMug
Box
Zenfolio
FlashAirM
FlashAirm
Transcend Wi-Fi




Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ