Nas 2 zatokowy, przenosiny z Qnapa. Pytań kilka czy się da postawić tak serwer.

R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Nas 2 zatokowy, przenosiny z Qnapa. Pytań kilka czy się da postawić tak serwer.

Post autor: R70 »

Mam wrażenie że już padła tu odpowiedź na Twoje pytanie; system w synology jest (przy poprzednich i obecnej wersji DSM) instalowany na wszystkich dyskach zainstalowanych w NAS. Jedynie na dyskach znajdujących się w półkach dyskowych nie ma systemu.
Jeśli się upierasz żeby system był na tylko na SSD to zainstaluj je w NAS tylko SSD.
Co do ogólnie pojętej trwałości SSD to wybierając odpowiedni dysk może być ona lepsza niż HDD.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: Nas 2 zatokowy, przenosiny z Qnapa. Pytań kilka czy się da postawić tak serwer.

Post autor: quent75 »

FloydKulis pisze:
Czemu w ogóle upieram się na SSD dla systemu, a no ponieważ zaczyna mnie smucić że tak długo się wszystko otwiera. Aktualnie mój QTS i odpalenie go w sieci lokalnej trwa długo.

Co masz na myśli otwiera?
Chodzi o start systemu?
To nie pracuje on non stop?
Awatar użytkownika
FloydKulis
Amator
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 10:18 pm

Re: Nas 2 zatokowy, przenosiny z Qnapa. Pytań kilka czy się da postawić tak serwer.

Post autor: FloydKulis »

@R70 Ok, w sumie racja, jakoś tego nie zaczaiłem w ilości informacji.
@quent75 Mówię o otwieraniu programów przez przeglądarkę, restart NAS to w sumie mam ustawiony teraz raz w tygodniu.

To ostatnie pytanie, czy cache SSD do moich zastosowań w ogóle ma sens?
quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: Nas 2 zatokowy, przenosiny z Qnapa. Pytań kilka czy się da postawić tak serwer.

Post autor: quent75 »

FloydKulis pisze:@R70 Ok, w sumie racja, jakoś tego nie zaczaiłem w ilości informacji.
@quent75 Mówię o otwieraniu programów przez przeglądarkę, restart NAS to w sumie mam ustawiony teraz raz w tygodniu.

To ostatnie pytanie, czy cache SSD do moich zastosowań w ogóle ma sens?

Po przesiadce na DS720+ zauważyłem, że w przeglądarce szybciej otwierają się pewne pakiety. Na pewno Surveillance Station ale też Video Station. Przesiadałem się z DS214play

ODPOWIEDZ