Program, który pomoże wypełnić Umowy o Pracę

ODPOWIEDZ
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Program, który pomoże wypełnić Umowy o Pracę

Post autor: LiVeD »

Hey,
czy możecie mi polecić rozwiązanie, program który pomoże mi po wpisaniu paru danych, uzupełnić np. umowę o prace? Do tej pory mamy zrobione umowy o pracę w Wordzie (nie jest źle, aczkolwiek nie wszystko można było ustawić, aby po wybraniu, wstawiało się w różnych miejscach tekstu), posiadamy licencje na Adobe m.in. na Adobe Acrobat DC, myślałem że tam na zasadzie tworzenia formularza się uda, niestety nie potrafię sobie poradzić podczas wybierania dłuższego tekstu lub też krótszego pozostaje więcej odstępu między wyrazami lub mniej - w Wordzie jakoś lepiej to działa - aczkolwiek Word ma swoje zalety i Adobe również, czy macie jakieś doświadczenie z tym związane lub możecie coś polecić?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Program, który pomoże wypełnić Umowy o Pracę

Post autor: wlodekh »

1. Strzelanie z armaty do muchy: darmowy MS SQL Express i formatka w Report Builder, można postawić na Synology, obsługa przez przeglądarkę. Niestety dane do bazy trzeba jakoś wklepać, chyba że istnieje baza pracowników.
2. Strzelanie z muszkietu: płatny MS Access i formularz.
3. Strzelanie z procy: płatny MS Excel, ale z formularzem może być kłopot.
Pytanie zasadnicze: jakie pola byłyby pobierane do formularza? Przykładowo: imię, nazwisko, adres, zawód, stanowisko, data zatrudnienia, rodzaj umowy, wynagrodzenie ...?
Osobiście jak już robić to porządnie więc wybrałbym punkt 1.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Program, który pomoże wypełnić Umowy o Pracę

Post autor: Teddy47 »

To ma być ręczne wpisywanie w pola formularza, czy z mają te dane się zaciągać z jakiejś bazy danych?
My mamy formularze zrobione w Open Office i potem zapisane jako PDF. No i można je uzupełniać w Acrobat DC a potem drukować. Prosto i bez problemu.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Re: Program, który pomoże wypełnić Umowy o Pracę

Post autor: LiVeD »

jesli chodzi o dane, beda one wpisywane recznie, jest to umowa dla nowego pracownika wiec nie ma tu problemu z pobieraniem, mialem umowe napisana w wordzie ale nie wszystkie pola sie mogly formatowac tak jak chcialem wiec przerobilem ja w Adobe na plik PDF i tutaj jest juz lepiej dodalem formatowane przyciski etc.,, ale mam problem, a mianowicie przycisk w ktorym jest rozwijana lista wyboru, dziala dziwnie i nie ma mozliwosci aby tekst byl wyrownany do srodka, albo ja tego nie widze, zawsze jest przy lewej krawedzi, czy mieliscie moze taki problem?
ODPOWIEDZ