NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: j0seph »

wojoo pisze: ndz kwie 26, 2020 12:41 pmW opisach produktu producent chwali sie, że 118 też to robi?
Synology na pewno pisze o własnej aplikacji DS Video, którą można również zainstalować na TV z androidem lub przystawkach typu Mi Box,

Spójrz też na zakładkę z danymi technicznymi, tam będą rozwinięte możliwości transkodowania (dla DS Video)
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
wojoo
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 11:31 am

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: wojoo »

Zobacze czy na kazdym tv bede mial mozliwosc zainstalowania DSVideo. Myslalem zeby kompa postawic ale to zbht duzy pobor energii jak na czestotliwosc korzystania z tego.

Nie wiem czy nie zaryzykuje z 118 jednak, jak cos to wymienie na 218+

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: dawidb33 »

ale na 218+ też o plexie musisz zapomnieć.
wojoo
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 11:31 am

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: wojoo »

Bedzie bez transkodowania wtedy, jak słabsze tv będą potrzebowały FHD to najwyżej downscaluje same pliki
Bo nie widzę, na tą chwilę innego wyjścia niestety a nie wydam kilka tyś na NAS (chyba, że wykorzystam jakiś stary komp z i5)


Zrobilem sobie serwer plexa na stacjonarce i pieknie transkoduje z 65GB pliku 4k Dolby Vision i Atmos na FHD bez nawet minimalnego zajakniecia i to po wifi :) odbiornikiem jest MiBox


Teraz sie zastanawiam czy nie lepszym rozwiazaniem faktycznie bedzie ogarnac jakiegos kompa (np dell micro 3050 z i3) i zrobic go jako takiego nasa... da sie w ogole? Bedzie to dobrze dzialac?
wojoo
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 11:31 am

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: wojoo »

Ok, więc jednak to trochę inaczej wygląda... okazało się, że jednak PLEX nie transkodował filmu 4K i tak wysyłał do miBoxa a ten dalej przekazywał do TV (być może sam to robił)
Niestety co kilka / kilkanaście min jest pauza na jakieś 2 sekundy tak jakby buforował ale nie ma żadnej ikonki. Chcąc włączyć transkodowanie do FHD 20MB to jest jedna wielka tragedia... film buforuje się co kilkanaście sekund
Jest to o tyle dziwne, że patrząc na zużycie procka w kompie to nie przekracza 45% (kompa mam przyzwoitego bo najnowszego i7, ramu 32GB i 3 dyski ssd w tym główny NVME)

Próbowałem to odpalić za pomocą KODI i wtyczki PLEX for KODI i działało to jeszcze gorzej...

O co z tym wszystkim chodzi? w tym wypadku jak odpalam to z kompa to powinno śmigać a jak sie okazuje to jest padaczka (w tym wypadku to faktycznie żaden NAS tego nie ogarnie)
Gorbaczov
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 5:05 pm

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: Gorbaczov »

Używałem Plexa na Qnapie TS-128a i z transkodowaniem była tragedia jak cały sprzęt, więc jak najbardziej próbowałem omijać go i jedynie co działało dobrze to Kodi z wtyczką PlexKodiConnect, na laptopie filmy 4K (70 GB+) działały dobrze a na LG używałem xPlay ale on nie dość że już nie jest aktualizowany to nie radził sobie w ogóle z filmami z niższą rozdzielczością, więc też nie byłem zadowolony. Teraz mam Synka DS218 od paru dni i używam DS Video po DLNA, oprócz jednego filmu reszta działa super.
wojoo
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 11:31 am

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: wojoo »

Po kilku godzinach walki udało się uruchomić NASa na systemie Synology ;) wszystko działa pięknie (procek i5 8gb ram dysk ssd) do momentu aż nie odpale jakiegoś filmu 4k UHD na tv z FHD
Nie ważne czy transkoduje czy nie to co chwile sie dziadostwo buforuje, powili mam dosyć - ten sam problem miałem na swoim kompie gdzie utworzyłem PLEXa

Kodi, PLEX buforuje a DS Videow ogólę nie chce odtwarzać filmów :-(
wojoo
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 11:31 am

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: wojoo »

Można tu wrzucać linki do Oxy?
wojoo
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 11:31 am

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: wojoo »

Premium kosztuje 6 zeta ;)

Ogólnie to u mnie jest wielka porażka bo wszystko tnie i jest kaszana
wojoo
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 26, 2020 11:31 am

Re: NAS do filmów (PLEX) oraz do danych

Post autor: wojoo »

Już nie trzeba, ogarnąłem po wielkich bojach wszystko i działa pięknie ;)

Tylko martwią mnie bardzo niskie transfery pomiędzy kompem a NASem jak chce przegrać jakieś pliki
ODPOWIEDZ