Re: Serwer usunął wolumen - padły dwa dyski na raz?

dawidb33 pisze:
czw maja 02, 2019 7:42 am
Pomoc techniczna prosi o dostęp do danych administratora. Czy to jest bezpieczne?
Jeżeli dyski padły a ja mam kopię zapasową to w czym oni mogą mi jeszcze pomóc?
Kilka razy korzystałem z ich pomocy i na czas realizowania serwisu tworzyłem dodatkowe konto admina z ograniczeniem czasowym.
Być może mogą ustalić co mogło być powodem takiej sytuacji poza oczywiście nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności ?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j
RT2600ac + RT2200ac

Być może, jednak nie przywróci mi to już dysków a NAS służy do pracy więc muszę działać.

Zakupiłem nowy dysk. Na razie jeden (chcę wykluczyć że dyski będą z tej samej serii). Jak przywrócić system do działania? Dane tak jak wspomniałem wyżej, mam ich kopię na innym dsie, więc podejrzewam że postawię w jednej sieci lokalnej i skopiuję dane. Jednak bardziej chodzi mi o użytkowników, foldery współdzielone, wszystkie ustawienia itd. Rozumiem że jak dyski padły to te ustawienia także?

Tu było moje zdziwienie. Pomimo że padły dwa dyski wszystkie ustawienia się zachowały. Przywróciłem dane z dsa zastępczego (skopiowałem przez LAN) i już powróciłem na docelowy ds218+.

Kopii ustawień nie robiłem ale teraz zacznę robić na wszelki wypadek.

Dzięki wszystkim za pomoc. Szkoda dwóch dysków (jeden został wymieniony na nowy przez WD), dziwna okoliczność że dwa na raz padły ale nie ma co się nad tym dłużej zastanawiać. Wszystkie dane są więc backup był ok.

Pozdrawiam